Dziś na stadionie w Białymstoku reprezentacja Polski U20 rywalizowała z Anglią U20 w ramach Turnieju Ośmiu Narodów. Mecz potoczył się fatalnie dla naszych rodaków, po słabej grze przegrali 5:1.

Pierwsza połowa zaczęła się dość wyrównanie — oba zespoły grały zachowawczo i nie chciały popełnić błędów, które wpłynęłyby  na dalszą część spotkania. W 24. minucie Biało — Czerwoni stracili piłkę na połowie gości, a ci wychodzili z obiecującą kontrą —  Smolarczyk interweniował faulem taktycznym i został ukarany żółtą kartką. W kolejnej części goście zaczęli wychodzić wyżej i grać agresywniej. Tym samym w 39. minucie Iroegbunam mocnym strzałem w bramkę pokonał Zycha i otworzył wynik 1:0. Pod koniec pierwszej części Anglicy mieli jeszcze okazję podwyższyć wynik, jednak dobrze w obronie poradzili sobie nasi rodacy. Polakom nie udało się zremisować do przerwy i do szatni schodzili z jednobramkową stratą.

Początek drugiej połowy zaczął się bardzo źle dla naszych rodaków. Goście już w 48. minucie strzelili gola na 2:0 – po akcji dwa na dwa, Fellows podał do Scarletta, który ograł Lipkowskiego i trafił do siatki Zycha. Chwilę później w 55. minucie Scarlett ponownie pokonał naszego golkipera i podwyższył prowadzenie na 3:0. Biało — Czerwoni totalnie nie mieli pomysłu na grę i popełniali “podwórkowe” błędy. W kolejnej części Anglicy przejęli inicjatywę i grali coraz swobodniej. W 70. minucie Smolarczyk, broniąc piłkę w polu karnym, definitywnie pomógł sobie ręką, tym samym sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykonał Scarlett (zdobywając tym samym hattrick). Honorową bramkę dla reprezentacji Polski w 80. minucie strzelił Żuberek. W 87 minucie po szybkim rozegraniu Nelson sprytnie pokonał Zycha, który już piąty raz w tym meczu musiał wyjmować piłkę z siatki. Biało — Czerwoni próbowali jeszcze zagrozić rywalom, jednak bez rezultatu. Mecz zakończył się wynikiem 5-1 dla Anglii.

Polska 1:5 Anglia (0:1)