2 runda FIA Formuły 3 miała miejsce w Australii w Melbourne. Polacy po dość słabej postawie podczas weekendu inaugurującego sezon w tej serii wyścigowej, liczyli na lepszy wynik w ten weekend.

Tor:
Albert Park Circuit jest torem ulicznym położonym w centrum Melbourne. Od 1996 roku odbywa się na nim Grand Prix Formuły 1. Posiada on 16 zakrętów oraz ma ok. 5,278 km długości.

Kwalifikacje:
Na 4,5 minuty do końca sesji rozbił na prostej startowej swój bolid Sami Meguetounif. Została wywieszona czerwona flaga, a Kacper przed tym zdarzeniem poprawiał się w obu sektorach, na tyle by zajmować okolice 7 pozycji, ale niestety musiał zaniechać dokończenie tego pomiarowego okrążenia. Ostatecznie jego najszybszy czas wyniósł 1:34.485, co dało mu 19 lokatę.

Wiśnicki nie mógł zaliczyć tej części weekendu do udanych. Co prawdy Piotr nie musiał martwić się brakiem ewentualnej poprawy, ponieważ tuż przed błędem Meguetounifa, Polakowi zgasł na chwilę silnik, tak kierowca Rodin Motorsport zakończył kwalifikacje z czasem 1:35.413, przez co w wyścigach musiał ustawić swój bolid dopiero na 27 polu startowym.

W kwalifikacjach zwyciężył Fornaroli z czasem 1:33.044, przed Gabriele Minim oraz Dino Beganoviciem, którzy tracili kolejno 0.019 oraz 0.3 do Leonardo.

Wyścig Sprinterski (20 okr lub 40 min + 1 okr):
Słaby start obu polskich zawodników do tego wyścigu. Kacper spadł z 19 na 22 miejsce, a Piotrek z 27 na 29 pozycję. Na 3 okrążeniu kierowca MP Motorsport uporał się z Estersonem. Kółko później gigantyczne problemy miał Browning, które wykorzystali Polacy, przesuwając się przed Brytyjczyka. Wchodząc w środkową fazę wyścigu, Wiśnicki zdołał awansować na 26 miejsce. W międzyczasie Sztuka wyprzedził Meguetounifa oraz Voisina. Na 11 okrążeniu Kacper znalazł się również przed Dufkiem i zajmował już 18 miejsce. Kółko później przez walkę z Meguetounifem Polak stracił dwie pozycję za jednym razem, na rzecz właśnie Francuza oraz Loaka. Na 14 okrążeniu Tommy Smith zbyt późno dohamował do 1 zakrętu, uderzając w tył bolidu Inthaphuvasaka, który musiał zakończyć tę rywalizację przedwcześnie. Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, a restart miał miejsce na 4 długości toru do mety. Piotrek awansował na 24 miejsce tuż po wznowieniu rywalizacji, a Kacper spadł na 20 lokatę za Dufka, który na okrążenie przed końcem rywalizacji popełnił błąd i spadł za obojga Polaków, a że Sztuka chwilę później wyprzedził Loaka oraz Meguetounifa, kierowca MP Motorsport przejechał linię mety na 17 pozycji. Wiśnicki zajął ostatecznie 23 miejsce.

Po zakończeniu wyścigu miało miejsce małe zamieszanie. Sędziowie w trakcie trwania rywalizacji, na ostatnim okrążeniu dali, niesłuszną karę 5 sekund Kacprowi, przez co miałby spaść za Piotrka. Po przejrzeniu onboardów kierowców jednak postanowili ją anulować. Do tego stwierdzili, że Bedrin wyprzedził poza torem Montoye, i wlepili mu 10 sekundową karę za to, dzięki czemu Kacper ostatecznie ukończył na 16 lokacie.

W czołówce na początku wyścigu trwała walka o pozycję lidera pomiędzy Stenshorne oraz Van Hoepenem, którą wygrał Norweg. Po wznowieniu rywalizacja Lindblad awansował przed Holendra, ale to ostatecznie Martinius wygrał tę rywalizację. Za nim linię mety przekroczyli Arvid oraz Laurens.

Wyścig Główny (23 okr lub 45 min + 1 okr):
Zaraz po starcie Inthaphuvasak miał kontakt z Tramnizem, obaj jednak mogli kontynuować jazdę. Przeciwnie do Smitha oraz Loaka, którzy zderzyli się ze sobą kółko później, przez co wyjechał Samochód Bezpieczeństwa. W międzyczasie problemy ze swoim bolidem uniemożliwiające dalszą jazdę miała również Sophia Floersh. Do wyjazdu SC, Kacper spadł na 21 pozycję, a Piotr awansował na 24 lokatę. Chwilę po wznowieniu rywalizacji Polacy stracili po jednym miejscu, którą odzyskali Po zjeździe do alei serwisowej Ramosa, przez urwane skrzydło po kontakcie z Leonem. Niestety chwilę później Sztuka znów stracił pozycję, tym razem na rzecz swojego kolegi z zespołu – Tima Tramniza. Na 13 okrążeniu Dufek się obrócił na wyjściu z 12 zakrętu, przez co sporo czasu musiał poświęcić również Voisin, który chciał uniknąć kontaktu z Austriakiem i wyjechał poza tor. Dzięki temu zamieszaniu na torze Kacper awansował na 19 lokatę. 3 kółka później Tsolov popełnił błąd i spadł za Sztukę, wtedy również do zakrętu 3 oraz 4 Polak jechał koło w koło z Tramnizem. Niestety tę walkę w tamtej chwili wygrał Niemiec. Od tego momentu Kacprowi skończyły się opony w bolidzie i tracił coraz więcej czasu. Ostatecznie zawodnik MP Motorsport ukończył ten wyścig na 18 miejscu, a Piotrek na przestrzeni wyścigu awansował na 23 pozycję.

Na dwóch ostatnich okrążeniach tego wyścigu została ustalona ostatnia pozycja na podium. Na przedostatnim okrążeniu rywalizacji Mini, wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej – Browninga, na dojeździe do szykany – t11 oraz t12. Przed Włochem dojechali: drugi Fornaroli oraz Beganovic, który zwyciężył w tym wyścigu.