Po dwóch sezonach przerwy zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała ponownie mogą się cieszyć z tytułu Mistrza Polski w futsalu. Puchar zagwarantowali sobie w Lubawie, pokonując w czwartym spotkaniu serii miejscowy Constract, 5:3.

W wielkim finale FOGO Futsal Ekstraklasy w sezonie 2023/24 spotkały się dwie najlepsze drużyny zasadniczej części sezonu, czyli Constract Lubawa i Rekord Bielsko-Biała.

Finałowa batalia rozpoczęła się 22 maja na hali w Lubawie, gdzie o końcowym wyniku zadecydowały dopiero rzuty karne. W niej minimalnie lepsi okazali się bielszczanie, obejmując prowadzenie w serii. Cztery dni później w Bielsku-Białej Constract wziął rewanż za porażkę, jaką ponieśli na własnym parkiecie, pokonując rywala różnicą trzech trafień – 5:2. 24 godziny później doszło do trzeciej rywalizacji. Po raz kolejny nie obyło się bez dodatkowego czasu gry, a zespół z województwa śląskiego po bramce w dogrywce Tomasza Luteckiego kolejny raz objął prowadzenie w serii.

Tytuł wraca do Bielska-Białej

Po 10 minutach czwartego spotkania Construktorzy prowadzili 1:0 i wydawać się mogło, że kontrolowali przebieg rywalizacji. Niespełna 60 sekund później pięknym trafieniem z dystansu prosto w okienko popisał się Matheus Ferreira, co napędziło zespół gości. W 16′ długi wyrzut piłki na gola zamienił Mikołaj Zastawnik. Reprezentant Polski ominął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Chwilę później Claudinho zagrał ręką w polu karnym, przez co sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Rzut karny z kolei na trafienie zamienił Ferreira, dzięki czemu Rekord prowadził do przerwy – 3:1.

Po zmianie stron lubawianie starali się niwelować straty. Udało im się zbliżyć do rywala na dystans jednej bramki, lecz kropkę nad “i” w końcowych fragmentach postawił Gustavo. Ostatecznie Rekord Bielsko-Biała wygrał 5:3 i po dwóch sezonach przerwy zdobył tytuł najlepszej drużyny w kraju. Dla bielszczan jest to siódmy triumf w historii.

CONSTRACT LUBAWA — REKORD BIELSKO-BIAŁA 3:5 (1:3)

Bramki: Sebastian Grubalski 10′, Mateusz Mrowiec 34′, Tomasz Kriezel 38′ – Matheus Ferreira 11′ 17′, Mikołaj Zastawnik 16′, Stefan Rakić 32′, Gustavo 40′