Magda Linette już na pierwszej rundzie zakończyła udział w zmaganiach indywidualnych wielkoszlemowego French Open. Biało-Czerwona uległa Liudmile Samsonovej wygrywając zaledwie dwa gemy w meczu. Magda weźmie jeszcze udział w turnieju deblowym wraz z Amerykanką Bernardą Perą.

Magda Linette rozpoczęła swój pierwszy mecz na tegorocznym French Open od przegranego gema serwisowego. Polka prowadziła 40:0, ale później, m.in. po swoich błędach, przegrała 5 kolejnych wymian. Następnie po błyskawicznie wygranym podaniu przez Samsonovą Polka przegrywała 0:2. Po chwili rywalka miała kolejne break pointy, by zapewnić sobie przewagę dwóch przełamań. Linette “wróciła” do gry i tenisistki rozegrały ponad dziesięciominutowego, zaciętego gema. Niestety po wielu okazjach z obu stron, przy piątym break poincie Magda wyrzuciła piłkę na aut. 17 tenisistka rankingu WTA grała bardzo pewnie i dokładnie, przez co Polka musiała w niektórych momentach ryzykować i próbować różnych rozwiązań. Naszej zawodniczce udało się zapisać pierwszego gema na swoje konto przy stanie 0:4. Nie zmieniło to jednak kiepskiej sytuacji Magdy Linette. Liudmila Samsonova przy prowadzeniu 5:1, 40:30 miała piłkę setową i od razu ją wykorzystała, kończąc partię udanym zagraniem z forehandu.

W drugim secie również jako pierwsza gema wygrała Samsonova, ale tym razem przy swoim serwisie. Linette wiedziała, że nie może pozwolić uciec rywalce już na początku partii i wyrównała na 1:1. Niestety sytuacja Polki znów się skomplikowała, gdy Liudmiła przełamała ją, a następnie pewnie wygrała gema przy własnym podaniu i prowadziła 4:1. Wydawało się, że Linette jeszcze powalczy, a przynajmniej dopisze na swoje konto drugiego gema, ale Biało-Czerwona powtórzyła sytuację z pierwszego seta. Prowadząc 40:0 została przełamana i rywalce brakowało już tylko gema do zakończenia meczu. Samsonova wykorzystała pierwszą piłkę meczową i zameldowała się w 2 rundzie.