Hokeiści GKS-u Tychy pokonali na własnym lodowisku JKH GKS Jastrzębie. Było to pierwsze starcie o brązowy medal Tauron Hokej Ligi sezonu 2023/2024.

Dla obydwu drużyn starcie w “małym finale” o brązowe medale jest tylko elementem pocieszenia. Hokeiści GKS-u Tychy mieli aspiracje mistrzostwie i wygranie potrójnej korony w tym sezonie ale zatrzymali ich w półfinałowej rywalizacji zawodnicy Re-Plast Unii Oświęcim. Natomiast JKH GKS Jastrzębie kolejny raz nie trafił z idealną formą na fazę play-off i najpierw z trudnościami zespół z Jastrzębia pokonał w ćwierćfinale torunian by następnie zostać zdeklasowanym przez GKS Katowice.

Pierwsza tercja była niezwykle wyrównana, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki a z dobrej strony pokazywali się bramkarze obydwu drużyn. Jako pierwsi prowadzenie w dzisiejszych zawodach objęli goście, stało się to w 32 minucie za sprawą Filipa Starzyńskiego. Dwie minuty później tyszanie doprowadzili do wyrównania po soczystym uderzeniu Augusta Nilssona. Chwilę później hokeiści GKS-u Tychy grali z przewagą 5 na 3 i wykorzystali ją schodząc na przerwę z przewagą 2:1. Strzelcem gola dającego prowadzenie gospodarzą był Wiktor Turkin.

Tyszanie w trzeciej tercji postanowili na dobrą grę w defensywie natomiast hokeiści JKH chcieli za wszelką cenę odrobić straty. GKS powiększył przewagę do dwóch bramek dzięki wykorzystaniu kolejny gry w przewadze, strzelcem gola był August Nilsson. Zawodnicy GKS-u Tychy byli bezlitośni i wykorzystywali każdy błąd ekipy gości, czwartego gola dla gospodarzy w 50 minucie ponownie strzelił Wiktor Turkin. Rozbita defensywa JKH nie potrafiła sobie poradzić z naporem “trójkolorowych” dobił ekipę gości w 52 minucie Mark Viitnen który dał prowadzenie tyskiej ekipie 5:1. Honorowego gola w tej tercji dla ekipy gości zdobył Maciej Urbanowicz. Kolejne spotkanie już w czwartek na lodowisku JKH GKS Jastrzębie, ekipa gości musi się bardzo postarać by przedłużyć swoje szansę na medale mistrzostw Polski.

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 5:2 (0-0, 2-1, 3-1)

34′ Nilsson, 37′ Turkin, 47′ Nilsson, 50′ Turkin, 52′ Viitanen – 32′ Starzyński, 53′ Urbanowicz