Reprezentacja Polski przebywa obecnie w Omanie, gdzie trwają mistrzostwa świata w hokeju na trawie w odmianie pięcioosobowej. Nasi reprezentanci są już po fazie grupowej. Zajęli w niej 2. miejsce, wywalczając awans do dalszej fazy turnieju.

Po wywalczeniu przez naszą żeńską kadrę brązowego medalu mistrzostw świata do rywalizacji w Omanie przystąpiła męska część reprezentacji, która jest już po fazie grupowej.

Na inauguracje turnieju w Omanie zmierzyli się z jedną z najsilniejszych nacji globu — Holandią. Pomimo walki, faworyzowani rywale okazali się mocniejsi, pokonując Biało-Czerwonych 6:3. Następnie urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki i bez najmniejszych problemów, bardzo wysoko pokonali Nigerię – 7:2. Na koniec fazy grupowej w spotkaniu o awans podejmowali Pakistan, dla którego również był to arcyważny pojedynek, bowiem mieli taki sam bilans jak Polska, czyli zwycięstwo i porażka.

Polacy po 10 minutach prowadzili 3:0 po trafieniach Jakuba Hołosyniuka, Wojciecha Rutkowskiego i Tomasza Bembenka i wydawało się, że dowiozą bezpieczny rezultat do końca. Pakistańczycy jednak bardzo szybko się pozbierali, doprowadzając do wyrównania – 3:3. Od tej pory trwała wymiana ciosów z zarówno jednej, jak i drugiej strony. Wszystko zakończyło się szczęśliwie dla naszej reprezentacji, zwyciężając ostatecznie 8:7, co dało awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. W batalii o półfinał naszym przeciwnikiem będzie Egipt (triumfator grupy B).

Wyniki fazy grupowej:

Holandia — Polska 6:3

Bramki: Jakub Hołosyniuk, Wojciech Rutkowski, Damian Jarzembowski

Polska — Nigeria 7:2 

Bramki: Jakub Hołosyniuk, Eryk Bembenek x4, Damian Jarzembowski x2

Polska — Pakistan 8:7 

Bramki: Jakub Hołosyniuk, Wojciech Rutkowski x2, Tomasz Bembenek, Damian Jarzembowski x2, Mikołaj Głowacki, Mateusz Nowakowski

 

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu! 

fot. Polski Hokej na Trawie