Oskar Kwiatkowski i Maria Bukowska-Chyc zajęli 12. miejsce w drużynowej rywalizacji zaliczanej do snowboardowego Pucharu Świata w austriackim Simonhoehe. Wygrali reprezentanci gospodarzy.

Polacy awansowali przeszli eliminacje i awansowali do 1/8 finału. Ich rywalami w walce o ćwierćfinał byli Niemcy: Elias Huber oraz Ramona Hofmeister. Polski mistrz świata spisał się rewelacyjnie i dotarł do mety przed Niemcem, wyprzedzając go o 1.28 sekundy. Kwiatkowski pokazał tym samym, że wraca do wysokiej dyspozycji.

Następnie do rywalizacji przystąpiła Bukowska-Chyc. Polka miała trudne zadanie, bowiem mierzyła się z arcymistrzynią i legendą tej dyscypliny. Niestety Biało-Czerwonej nie udało się sprostać trudnej przeciwniczce. Niemka odrobiła straty i zagwarantowała swojej drużynie awans do ćwierćfinału.

Drugi z polskich duetów w skład, którego wchodził Michał Nowaczyk oraz Olimpia Kwiatkowska (siostra Oskara – przyp. red) nie przeszli eliminacji. Triumfowali Andreas Prommegger i Sabine Schoeffmann. Drugie miejsce zajął Dario Caviezel i Ladina Jenny, a trzecie pogromcy Kwiatkowskiego i Bukowskiej-Chyc.

Przypominamy, że Kwiatkowski zajął 6. miejsce w slalomie gigancie równoległym, który został rozegrany w sobotę. Był to jak na razie najlepszy wynik naszego reprezentanta w tym sezonie. Póki co polscy snowboardziści nie notują takich rezultatów jak w roku ubiegłym, ale przed nimi jeszcze sporo startów. Kolejne już w lutym!