Iga Świątek wygrała turniej WTA 1000 w Indian Wells. Liderka światowego rankingu bez większych problemów pokonała w finale imprezy Greczynkę, Marię Sakkari 6:4, 6:0. Polska tenisistka zdobył tym samym swój dziewiętnasty tytuł w karierze. 

W piątek Iga Świątek po raz drugi w karierze wywalczyła awans do finału turnieju rangi WTA 1000 w Indian Wells. Nasza tenisistka nie miała żadnych problemów w meczu z Martą Kostiuk wygrywając 6:2, 6:1. W 2022 roku Polka dotarła do finału tej imprezy i wówczas zmierzyła się z Marią Sakkari. To spotkanie wygrała nasza tenisistka (6:4, 6:1), która w kolejnym sezonie nie obroniła tytułu, odpadając w półfinale.

Teraz historia się powtórzyła, bo Polka ponownie zmierzyła się z Greczynką w decydującym starciu. Wynik był także praktycznie identyczny, ponieważ 22-latka z Raszyna zwyciężyła 6:4, 6:0. Początek spotkania pokazał, że Świątek będzie bardzo trudna do zatrzymania. To właśnie na jej konto powędrowały pierwsze trzy gemy, w których po błędzie Sakkari nasza tenisistka przełamała swoją przeciwniczkę.

Biało-Czerwona prowadziła już 3:0. Wówczas dość niespodziewanie jej rywalka wróciła do rywalizacji i odrobiła straty. Można było się wtedy spodziewać, że spotkanie będzie bardziej wyrównane. Obie zawodniczki konsekwentnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Wszystko zmieniło się w 10. gemie serwisowym zawodniczki z Aten, która popełniła szereg błędów. Wobec tego Iga miała trzy piłki setowe, które wykorzystała i wygrała pierwszą odsłonę wynikiem 6:4.

Rywalka raszynianki od startu popełniała ogrom błędów, co szybko się zemściło. Bo już w drugim gemie została przełamana, a w dodatku nie zdobyła ani jednego punktu. Sakkari wyglądała na mocno zagubioną tenisistkę, która nie miała nic do powiedzenia. Nasza zawodniczka przejęła kontrolę nad meczem. Nie dała Greczynce żadnych szans i wygrała drugą partię bez straty seta. Dzięki temu Iga zdobyła swój 19. tytuł w karierze!

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot 50% do 500 zł bez obrotu. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!