Joanna Kil zajęła 21 miejsce w ostatnim konkursie Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w tym sezonie. Polka w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 19 lokacie. Jak pisaliśmy wcześniej wygrała klasyfikację Pucharu Kontynentalnego.

Kil rozpoczęła niedzielny konkurs w Trondheim od skoku na odległość zaledwie 72 metrów. Zdecydowanie nie była to udana próba i zapewniła dopiero 28 lokatę na półmetku rywalizacji. Tradycyjnie już Polka odrabiała straty w biegu. Udało jej się przesunąć o 7 pozycji i zająć ostatecznie 21 miejsce. Wygrała Norweżka Ida Marie Hagen, druga była Austriaczka Lisa Hirner, a trzecia kolejna z Norweżek Gyda Westvold Hansen.

W klasyfikacji generalnej nasza jedyna reprezentantka w kombinacji norweskiej zajęła 19 miejsce. Z kolei w rankingu biegowym Kil była 14. Teraz czas na zasłużony odpoczynek po udanym sezonie 23-latki. Zwyciężczynią klasyfikacji generalnej została Norweżka Ida Marie Hagen.