Industria Kielce rozgrywała dziś mecz rewanżowy z duńskim GOG na własnej hali. W pierwszym spotkaniu drużyn w 1/8 finału Ligi Mistrzów kielczanie zwyciężyli 33:25, co znacząco przybliżyło Industrię do ćwierćfinału.

Mistrzowie Danii rozpoczęli rewanżowe spotkanie bardzo dynamicznie, oba zespoły, zarówno w ataku jak i w defensywie, prezentowały najwyższy poziom gry. Po 10. minutach meczu na tablicy wyników widniał remis 4:4. Kielczanie po błędach gości wyszli na prowadzenie 6:4, jednak nie na długo – po chwili ponownie był remis 6:6. Oba zespoły grały bardzo wyrównanie i po 20. minutach było 9:9. Gospodarze znakomicie zaprezentowali się w końcówce pierwszej partii i zdobyli wysokie prowadzenie 16:12.

Druga połowa zaczęła się ponownie bardzo szybkimi akcjami zespołu z Danii, którzy chcieli zniwelować przewagę gospodarzy i powalczyć o, chociażby lepszy rezultat. Po 10. minutach na tablicy widniał wynik 22:20 dla Industrii. GOG nie miał pomysłu na to, aby zagrozić w jakiś sposób miejscowym. W ostatnim kwadransie gra lekko przygasła i oba zespoły popełniały błędy. Koniec końców Industria pokonała GOG 33:28 oraz 2:0 w dwumeczu i pewnie zameldowała się w 1/4 Ligi Mistrzów.

Industria Kielce 33:28 GOG (16:12)

Skład Industrii: Wałacg, Olejniczak, Wiaderny, Kounkoud, A. Dujshebaev, Tournat, Karacic, Moryto, D. Dujshebayev, Thrastarson, Mestrić, Wolff, Paczkowski, Gębala, Karalek, Nahi.

Skład GOG: Dorgelo, Thulin, Pedersen, Jakobsen, Madsen, Leder, Rasmussen, Kildelund, Zachariassen, Lyng Als, Mensing, Persson, Lindskog, Blonz, Clausen.