Wisła Kraków pokonała 2:1 Piasta Gliwice i jako pierwsza drużyna zameldowała się w finale Fortuna Pucharu Polski.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym pierwszoligowa Wisła Kraków na własnym stadionie podejmowała Piasta Gliwice. W rywalizacji o Puchar Polski zespół z Krakowa wyeliminował już wcześniej inną ekipę z Ekstraklasy – Widzew Łódź. Piast natomiast w ćwierćfinale sensacyjnie pokonał Raków aż 3:0.

Mecz rozpoczął się fenomenalnie dla gospodarzy, bowiem już w 1. minucie piłkę w siatce po rzucie różnym umieścił Szymon Sobczak. Podbudowani szybkim prowadzeniem gracze Wisły dominowali w pierwszych minutach. Przed szansą na wyrównanie stanął Kądzior, ale uderzył tuż ponad poprzeczką. Kontrolę nad spotkaniem cały czas miała Wisła. W 22. minucie w końcu okazję stworzyli sobie goście, ale zabrakło dokładności. Chwilę później tuż obok słupka główkował Kądzior. Gra lekko się “ożywiła”, a gliwiczanie szukali wyrównującego trafienia. Kilka minut przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy gospodarze podwyższyli jednak prowadzenie za sprawą Jesusa Alfaro. Na przerwę schodzili więc prowadząc 2:0.

Po wznowieniu gry dłużej przy piłce utrzymywali się gracze Wisły, jednak dość szybko bramkę kontaktową zdobyli gliwiczanie. Precyzyjnym uderzeniem tym razem piłkę w siatce umieścił Ariel Mosór. Trafienie “uskrzydliło” gości, którzy starali się doprowadzić do remisu. Dobrze jednak radzili sobie w obronie piłkarze Wisły. Piast próbował naciskać na rywali, ale nie potrafił przebić się w ich pole karne. Na 20 minut przed końcem groźny strzał oddał Pyrka, ale piłka poszybowała obok bramki. Chwilę później sytuację sam na sam z bramkarzem gości miał Alfaro, jednak poradził sobie Plach. W końcówce przed ogromną szansą na przypieczętowanie zwycięstwa trzecią bramką stanęli krakowianie, jednak ostatecznie nie zdołali oddać strzału. Doliczone przez arbitra 4 minuty również nie przyniosły zmiany rezultatu. Tym samym w wielkim finale zameldowała się Wisła Kraków.

Jeszcze dziś poznamy drugiego finalistę. Początek starcia Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok już o 20:30.

Fortuna Puchar Polski, 1/2 finału: Wisła Kraków – Piast Gliwice 2:1 (1′ Sz. Sobczak, 37′ J. Alfaro – 54′ A. Mosór)

Żółte kartki: 55′ J. Colley, 73′ D. Bregu, 76′ M. Carbo – 44′ J. Czerwiński, 75′ T. Kostadinov

Wisła Kraków: Alvaro Ratón – Dawid Szot, Joseph Colley, Alan Uryga, Bartosz Jaroch, Marc Carbó Bellapart, Kacper Duda, Jesus Alfaro (90+1′ Mariusz Kutwa), Roman Goku (58′ Dejvi Bregu), Miki Villar (69′ Angel Baena), Szymon Sobczak (90+1′ Michał Żyro)

Piast Gliwice: Frantisek Plach – Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Tomas Huk (46′ Tomasz Mokwa), Fabian Piasecki (77′ Kamil Wilczek), Damian Kądzior (59′ Sergiy Krykun), Patryk Dziczek, Michael Ameyaw, Grzegorz Tomasiewicz (46′ Miłosz Szczepański), Arkadiusz Pyrka, Tihomir Kostadinov