Rozpoczął się pierwszy w tym sezonie Puchar Świata w kajakarstwie górskim, który jest rozgrywany w niemieckim Augsburgu. Dziś odbyły się kwalifikacje w konkurencji K1, a nasi zawodnicy nie mieli problemu z awansem do półfinału.

Jako pierwsze w kwalifikacjach wystąpiły panie, a wśród nich świeżo upieczona Mistrzyni Europy – Klaudia Zwolińska. Więcej Polek nie zobaczyliśmy. Klaudia z czasem 110,40s zajęła 10 miejsce i awansowała do półfinału bez konieczności drugiego przejazdu. W rywalizacji mężczyzn wystartowała za to trójka naszych reprezentantów. Mateusz Polaczyk zajął 13 miejsce, Dariusz Popiela uplasował się na 16 pozycji, a Michał Pasiut był 18. Wszyscy zameldowali się w półfinale, w którym wystąpi 40 zawodników.

Puchar Świata jest podwójnie ważny dla naszych kajakarzy, ponieważ walczą oni o punkty do krajowego rankingu olimpijskiego, który rozstrzygnie kto pojedzie na igrzyska. Szczególnie zacięta zapowiada się zatem walka u panów. Jutro w Augsburgu najpierw odbędą się eliminacje w konkurencji C1, a następnie półfinały oraz finały w K1.