Kamil Majchrzak z meczu na mecz udowadnia swoją dobrą dyspozycję po powrocie do zawodowych rozgrywek. Polak pokonał dzisiaj Corentina Denolly’ego 6:1, 6:2 i awansował do półfinału turnieju ITF w tunezyjskim Hammamet. Warto wspomnieć, że Francuz to finalista tego turnieju sprzed tygodnia. Wtedy w finałowym starciu lepszy od niego okazał się Włoch Moroni, jednak jego dobre wyniki z ostatnich dni oznaczały, że dzisiejszy rywal Majchrzaka dobrze czuje się na tunezyjskich kortach.

Wynik dzisiejszego starcia wygląda na dość jednostronny, jednak było wiele momentów, kiedy również Kamil musiał “odpierać” ataki rywala. W pierwszym secie Polak dość szybko zdobył przewagę przełamania nad Francuzem. Denolly nie miał zamiaru jednak odpuszczać. Przy stanie 1:3 miał szansę na przełamanie Majchrzaka, na szczęście Polak skutecznie się wybronił. Raptem dwa gemy później rywal po raz kolejny miał okazję, by odrobić częściowo straty. Wtedy reprezentant Polski popisał się świetnymi serwisami i zapisał partię na swoje konto.

Drugi set miał podobny przebieg. Polak już na początku zyskał przewagę, której nie oddał do końca spotkania. W międzyczasie “pozwolił” rywalowi wygrać jednego gema więcej niż w pierwszej partii, ale mimo tego bez problemu zakończył drugi set i całe spotkanie bez straty swojego podania.

Rywalem Majchrzaka w półfinale turnieju będzie rozstawiony z “3” Rumun Filip Cristian Jianu. Jeśli Polak wygra ten mecz to w finale spotka się z rozstawionym z “1” Nicholasem Davidem Ionelem lub z “4” Jayem Clarke.