Daria Pikulik dalej zachwyca formą, nasza kolarka kolejny raz zakończyła wyścig na podium! Polka dzisiaj zajęła drugie miejsce w belgijskim klasyku GP Mazda Schelkens.

Kilka Polek stanęło na starcie belgijskiego klasyka oprócz Darii i Wiktorii Pikulik reprezentujących barwy (Human Powered Health) w wyścigu brały również udział kolarki polskiej grupy MAT ATOM Deweloper Wrocław. W barwach drużyny z Dolnego Śląska wystartowały Monika Brzeźna, Marta Marek i Malwina Mul i Katarzyna Wilkos. Oprócz kolarek z Wrocławia z sióstr Pikulik w Belgii wystąpiły również Agata Kowalska (Baloise-WB Ladies) i Maja Wróblewska (KDM-Pack Cycling Team).

Wyścig GP Mazda Schelkens był zaliczany do wyścigów nie World Tourowych pierwszej kategorii, trasa dzisiejszych zmagań rozgrywała się głównie na rundach Borsbeek a sam profil wyścigu był niezwykle płaski i dość standardowy do wyścigów na północy Europy. Od początku można było zakładać, że o losach wyścigu zdecyduje sprint z peletonu, a skoro sprint to do zdecydowanych faworytek zmagań należało zaliczać Darię Pikulik która rozgrywa bardzo dobry sezon na szosie. Tak jak zapowiadali eksperci i zakładali organizatorzy na finiszowych metrach mieliśmy sprint z grupy w której najszybsza okazała się Włoszka Martina Fidanza (CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team). Drugie miejsce padło łupem Darii Pikulik dla której było to kolejne podium w tym sezonie na szosowych trasach. Ostatnie miejsce na wyścigowym pudle zajęła druga Włoszka Sara Fiorin (UAE Development Team). Żadna inna z naszych reprezentantek nie uplasowała się w czołowej 30 dzisiejszej rywalizacji.

Daria Pikulik po wyścigu:

Rozprowadzenie było znakomite. Chciałam wygrać, ale i tak jestem dumna z pracy zespołu. Cieszę się z drugiego miejsca i mam nadzieję, że wracamy na dawny poziom. Ostatni czas był dla nas ciężki z powodu problemów zdrowotnych lub kraks, więc cieszymy się z podium, dodaje nam to pewności siebie. 

Wyniki wyścigu: GP Mazda Schelkens

1.Martina Fidanza (CERATIZIT-WNT Pro Cycling Team)

2.Daria Pikulik (Human Powered Health) +00

3.Sara Fiorin (UAE Development Team) +00