W Sofii zakończył się już Puchar Europy juniorów w łucznictwie. Był on niezwykle udany dla reprezentacji Polski. Wczoraj złoto zdobyła drużyna dziewcząt. Dziś natomiast brązowy medal wywalczył indywidualnie Olivier Zieliński. 

W poprzednich rundach Zieliński prezentował się bardzo dobrze, a rozpoczął turniej od zwycięstwa w kwalifikacjach. Zdobył w nich 667 punktów. Polak, startujący w kategorii do 18 lat, miał więc wolny los w pierwszej rundzie, a rywalizację rozpoczął od 1/16 finału. W pierwszym bezpośrednim pojedynku udało mu się pokonać 6:4 Słowaka Viktora Borovsky’ego. Następnie w 1/8 finału Olivier wygrał z Włochem Riccardo Di Lecce (6:4). W ćwierćfinale z kolei wyeliminował Holendra Casa Heijthuisena (6:2). Porażka nadeszła w półfinale, gdzie lepszy okazał się Brytyjczyk Maxwell Oakley (4:6). Dzisiaj odbył się pojedynek o brąz między Polakiem, a Słoweńcem Samo Vrbecem. Olivier Zieliński wygrał to starcie wynikiem 6:2 (28:26, 22:29, 26:25, 28:27). 

Złoto i brąz to dorobek Biało-Czerwonych zdobyty podczas Pucharu Europy juniorów. Miejmy nadzieję, że przełoży się to na kolejne sukcesy naszych zdolnych łuczników.