Stanisław Aniołkowski przeszedł do historii kolarstwa w naszym kraju! Polski sprinter zajął drugie miejsce na 13 etapie Giro d’Italia! Szybszym od naszego zawodnika na dzisiejszym etapie okazał się tylko reprezentant gospodarzy Jonathan Milan!

Profil 13 etapu Giro d’Italia był całkowicie płaski i prowadził z Riccione do Cento. Przed kolarzami była trasa mierząca 179 kilometrów i całkowicie sprzyjająca sprinterom. W ucieczce dnia jechali dwaj kolarze VF Group – Bardiani CSF–Faizanè – Manuele Tarozzi i Alessandro Tonelli oraz Andrea Pietrobon z Team Polti Kometa. Peleton dogonił uciekinierów na 60 kilometrów przed metą dzisiejszego wyścigu.

Etap zgodnie z oczekiwaniami ekspertów i organizatorów zakończył się finiszem z peletonu. Najsilniejszym kolarzem z grupy okazał się reprezentant gospodarzy Jonathan Milan (Lidl-Trek). Na kole włoskiego kolarza był nasz sprinter Stanisław Aniołkowski (Cofidis)! Polak do samego końca jechał za Włochem i walczył o zwycięstwo etapowe. Aniołkowski w pełni pokazał swój potencjał oraz fakt, że dysponuje doskonałą dynamiką i szybkością. Gdyby nasz kolarz jeździł w silniejszej grupie pozwalającej mu na lepsze rozprowadzenia na końcowych metrach jest szansa, że takie piękne wyścigi będą się powtarzać. To oczywiście pierwsze podium w karierze Aniołkowskiego podczas wyścigów Wielkiego Touru. Ten dzień to z całą pewnością przełomowy moment w karierze naszego zawodnika. Podium etapowe uzupełnił Niemiec Phil Bauhaus (Bahrain-Victorious).

Warto dodać, że Aniołkowski na dzisiejszym etapie wyprzedził sławy światowego sprintu: Fernando Gavirie, Tima Morliera, Sebastiana Molano czy Tima Van Dijka. Mamy nadzieję, że to nie ostatni tak piękny moment Stanisława Aniołkowskiego w tym sezonie oraz naszego męskiego kolarstwa. Rafał Majka pomagający liderowi wyścigu Tadejowi Pogacarowi również ma w planach walkę o zwycięstwo etapowe na tegorocznym Giro d’Italia!

Wyniki 13 Etapu Giro d’Iatlia: