Weronika Choromańska po naprawdę dobrym przejeździe zajmuje 27. miejsce w kwalifikacjach zawodów Olympic Qualifier Series w Szanghaju.

Dzisiaj rozpoczęła się drugą faza kwalifikacji olimpijskich w skateboardingu, a mianowicie cykl Olympic Qualifier Series. Podczas pierwszej części tego cyklu, która odbywa się w chińskim Szanghaju Polskę reprezentuje jedynie Weronika Choromańska rywalizując w konkurencji street. Polka jak i pozostałe 43 zawodniczki rywalizuje o 20 “biletów” na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Podczas dzisiejszych zawodów mogliśmy śledzić kwalifikacje z których zaledwie 16 najlepszych skateboardzistek awansowało do jutrzejszego półfinału. Naszą zawodniczkę z racji niskiego rankingu zboczyliśmy bardzo wcześnie, gdyż już w pierwszej grupie. W swoim pierwszym przejeździe Polka zanotowała bardzo solidny przejazd zdobywając 52.17 punktów. Z kolei podczas drugiej próby nasza reprezentantka zaryzykowała przez co zdobyła tylko 15.81 punktów. Po przejeździe połowy zawodniczek Weronika Choromańska zajmowała wysoką 8 lokatę ale ostatecznie została sklasyfikowana na 27. miejscu odpadając z dalszej rywalizacji w Szanghaju.

Druga część cyklu Olympic Qualifier Series odbędzie się w dniach 20-23 czerwca w stolicy Węgier – Budapeszcie. Wtedy też rozstrzygną się losy, które z 20 skateboardzistek uzyska kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.