Daria Pikulik zajęła 4 miejsce w konkurencji omnium, która kończyła Puchar Narodów w kolarstwie torowym w Milton. W ćwierćfinale sprintu wystąpił Mateusz Rudyk, a w keirinie walczyły Urszula Łoś i Marlena Karwacka.

Ostatni dzień zmagań kolarzy na kanadyjskim welodromie rozpoczął się od eliminacji sprintu mężczyzn. Najlepszy czas wyśrubował oczywiście Harrie Lavreysen. Rudyk uzyskał natomiast 6 wynik. Awans do 1/16 finału wywalczył także drugi z Biało-Czerwonych – Maciej Bielecki, który zajął 27 miejsce. Polacy zmierzyli się ze sobą, a do 1/8 finału awansował Rudyk. W 1/8 finału nasz najlepszy sprinter zmierzył się z Brytyjczykiem Josephem Trumanem. Mateusz wygrał ten pojedynek i zameldował się w ćwierćfinale. Niestety o medale Rudyk nie powalczył, ponieważ w walce o półfinał przegrał 0:2 z reprezentantem Izraela Mikhailem Yakovlevem.

Sprint mężczyzn:
  1. Harrie Lavreysen (Holandia)
  2. Tjon En Fa Jair (Surinam)
  3. Nicholas Paul (Trynidad i Tobago)

5. Mateusz Rudyk

27. Maciej Bielecki

W keirinie kobiet wystąpiły Marlena Karwacka i Urszula Łoś. Niestety zakończyły one rywalizację na 1 rundzie. Aby awansować do kolejnego etapu należało wygrać swój wyścig. To się Polkom nie udało, ale miały drugą szansę w repasażu. Tam było już blisko, ale ostatecznie zarówno Karwacka, jak i Łoś zajęły 2 lokaty.

Keirin kobiet:
  1. Ellesse Andrews (Nowa Zelandia)
  2. Steffie van der Peet (Holandia)
  3. Lauriane Genest (Kanada)

13. Marlena Karwacka

13. Urszula Łoś

Natomiast w omnium do końca o medal walczyła Daria Pikulik i zabrakło jej do tego zaledwie 3 punktów. Zanim jednak doszło do scratchu, czyli pierwszej części omnium, kolarki rozegrały wyścigi eliminacyjne. Ta część zmagań oczywiście nie przysporzyła Polce problemów. Daria pewnie awansowała do głównej rywalizacji. W scratchu Pikulik przecięła linię mety jako piąta, co zapewniło jej 32 punkty do klasyfikacji. Najlepsza była Brytyjka Katie Archibald. W wyścigu tempowym Polka wypadła nieco słabiej, zajmując 10 lokatę i zdobywając 22 punkty. Ponownie komplet oczek zgarnęła Archibald, zdecydowana faworytka tej konkurencji. Pikulik awansowała w klasyfikacji generalnej po wyścigu eliminacyjnym, w którym zajęła 3 miejsce. Tym samym zgłosiła wyraźny akces do walki o podium. W wyścigu punktowym nie brakowało emocji, Biało-Czerwona walczyła w kolelnych sprintach i dopisała na swoje konto 14 punktów, ale to nie wystarczyło. Łączny dorobek Darii Pikulik wyniósł 104 punkty, a Amerykanka Jennifer Valence, która zajęła 3 lokatę, zdobyła 107 oczek. Nie do pokonania okazała się Archibald.