Polski Cukier AZS UMCS Lublin i KGHM BC Polkowice przegrały swoje spotkania w ramach 13. kolejki żeńskiej Euroligi. Porażka może okazać się kluczowa szczególnie dla polkowiczanek, które skomplikowały sobie sytuacje w walce o awans do fazy play-off

Polski Cukier AZS UMCS Lublin — Lyon 76:85 (24:18, 14:28, 20:21, 18:18)

Zarówno Polska, jak i Francuzka ekipa nie miały już najmniejszych szans na awans do ćwierćfinału Eurolidze. Pierwszą kwartę lepiej rozegrały lublinianki, które mimo tego, że rozpoczęły spotkanie od serii 0:6, to wygrały tę część rywalizacji różnicą 6 oczek – 24:18. Niestety całą zaliczkę straciły w drugiej kwarcie, gdzie zawodniczki z Lyonu grały jak natchnione. Zaaplikowały 28 oczek, a straciły zaledwie 14, dało to im zapas ośmiopunktowy do przerwy – 46:38

Po zmianie stron gospodynie próbowały wrócić do meczu i odwrócić losy rywalizacji, lecz każdy próba zbliżenia się do rywalek kończyła się celnymi rzutami Francuzek. Przyniosło to w ostatecznym rozrachunku porażkę mistrzyń naszego kraju – 76:85, dla których to 11 porażka w pucharach w tym sezonie

13. kolejka Euroligi — Grupa A

Lublin: Goss 22, Gustavsson 16, Zięmborska 14, Shook 13, Fiszer 9, Adamczuk 2, Nassisi 0

Lyon: Chery 22 (11 zbiórek), Johannes 21, Ciak 12, Miyem 12, Allemand 8, Gruda 7, Williams 3, Fautboux 0

KHGM BC Polkowice — Perfumerias Avenida 73:78 (18:20, 21:20, 17:24, 17:16)

Arcyważne spotkania rozegrały natomiast zawodniczki BC Polkowic, które wciąż pozostawały w walce o awans do ćwierćfinału Euroligi. Tym razem do województwa dolnośląskiego zawitała, legitymująca się takim samym bilansem (6:6) – Perfumerias Avenida. Zatem zwyciężczynie tego starcie znacznie ułatwiły sobie sprawę wyjścia z grupy. Ta sztuka niestety udała się Hiszpanką

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. I kwarta zakończyła się wynikiem 20:18 dla gościn, lecz do przerwy to polkowiczanki schodziły z jednopunktową przewagą – 39:38. Kluczowa w losach całej rywalizacji okazała się trzecia część rywalizacji, gdzie Avenida wygrała różnicą 7 oczek – 24:17, obejmując prowadzenie w meczu – 62:56. Strat wicemistrzynią naszego kraju już się odrobić nie udało, tym samym przegrały 73:78 i znacząco utrudniły sobie sprawę wyjścia z grupy

13. kolejka Euroligi — Grupa B

Polkowice: Sykes 22, Mavunga 20, Fraser 16, Stankovic 6, Friskovec 3, Gajda 2, Gertchen 2

Avenida: Gil 25 (11 zbiórek), Carter 19, Rodriguez 15, Vilaro 9, Kone 6, Hatar 4, Delaere 0