Za nami drugie zawody w slalomie równoległym w bułgarskim Pamporovo, zaliczane do Pucharu Europy. Najwyższą lokatę zajęła Weronika Dawidek. Łącznie 4 Biało-Czerwonych awansowało do fazy pucharowej.

W kwalifikacjach Dawidek spisała się znakomicie, ponieważ zajęła w nich 2 miejsce. Niestety 17-latka nie przełożyła tak dobrego przejazdu na 1/8 finału. Polka przegrała swój pojedynek i została sklasyfikowana na 9 lokacie. Po raz drugi kwalifikacje przebrnęła Sonia Zapała, która tym razem zajęła 13 miejsce, dzięki czemu poprawiła najlepszy rezultat w karierze. Zawody wygrała Szwajcarka Flurina Neva Baetschi.

Wśród mężczyzn także dwójka naszych reprezentantów awansowała do 1/8 finału. Andrzej Gąsienica-Daniel i Mikołaj Rutkowski nie poradzili sobie w pojedynkach bezpośrednich i zostali sklasyfikowani odpowiednio na 11 i 13 lokacie. Zwyciężył reprezentant gospodarzy – Petar Gergyovski, który w finale pokonał Austriaka Wernera Pietscha.

Przejazdów kwalifikacyjnych nie ukończyli: Olga Kaciczak, Karolina Półtorak i Michał Wilk.