Za nami pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie FIBA Europe Cup, w którym warszawska Legia mierzyła się z hiszpańskim Bilbao. Polski zespół od pierwszych minut przejął inicjatywę i odniósł przekonujące zwycięstwo 83:64, znacząco przybliżając się do awansu

Podopieczni Marka Popiołka są w ostatnim czasie w bardzo dobrej dyspozycji, bowiem po raz pierwszy od 54 lat sięgnęli po Puchar Polski, jednak nie byli upatrywani w roli faworyta w rywalizacji ćwierćfinałowej przeciwko hiszpańskiemu Bilbao

Kontrola od pierwszych minut

Warszawska Legia od pierwszych minut złapała pewien komfort na boisku i raz po raz punktowali swojego rywala. Długimi fragmentami grali bardzo dobrze w obronie, przez co Bilbao miało spore problemy z punktowaniem. Mimo wszystko jednak wciąż pozostawali w kontakcie i po pierwszych dziesięciu minutach przegrywali 15:20. W drugiej części pierwszej połowy nie zmieniło się zbyt wiele. Nadal przeważająca strona byli warszawianie, którą starali się konsekwentnie budować przewagę. Podopieczni Marka Popiołka grali na tyle skutecznie w ataku, że w pewnym momencie odskoczyli na dwucyfrową przewagę i z takim też zapasem prowadzili do przerwy – 41:29

Po zmianie stron hiszpańska ekipa próbowała wrócić do rywalizacji, lecz nie byli tego dnia dobrze dysponowali, mając olbrzymie kłopoty z regularnym punktowaniem, co za każdym razem wykorzystywała polska ekipa. Legia do samego końca rywalizacji nie dała się już zaskoczyć i dowiozła bezpieczną i co najważniejsze, bardzo wysokie zwycięstwo (83:64), które znacząco przybliża Legionistów w kierunku awansu do półfinału FIBA Europe CUP

Ćwierćfinał FIBA Europe Cup

Legia Warszawa — Bilbao Basket 83:64 (20:15, 21:14, 19:20, 23:15)

Warszawa: Holman 16, Vital 13, Cowels 12, Jackson 10, Ponitka 10, Kolenda 8, Sobin 8 (11 zbiórek), Wyka 6, Kulak 0

Bilbao: Killeya-Jones 18, Hlinason 10, Smith 10, Pantzar 9, Renfroe 7, Hornsby 5, Andersson 3, Reyes 2, De Ridder 0

***

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot 50% do 500 zł bez obrotu. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!