Za 3 dni rusza najważniejsza impreza tego miesiąca. Polski związek lekkiej atletyki ogłosił ostateczny skład zawodników, którzy zaprezentują się w stolicy Włoch.

Do kadry dołączyła 3 zawodników: Anna Gryc (400m przez płotki) Marlena Granaszewska (200m) Dawid Piłat (rzut młotem). Z powodu kontuzji nie wystąpi Adrian Świderski ( trójskok). Łącznie na mistrzostwa pojedzie 96 zawodników. Będzie to najliczniejsza kadra w historii.

W poniedziałek odbył się meeting zaliczany do cyklu Continental tour w Pradze. W Czechach wystąpiła czwórka Polaków. Na dystansie 1500 pobiegł Filip Rak raz Michał Groberski. Filip przybiegł na metę jako drugi z czasem 3:38:58, natomiast Michał był 11 (3:47:72). Bieg wygrał Mathew Kipchumba Kipsang 3:38.20. Najlepszy wynik w tym sezonie uzyskał Kajetan Duszyński. Mistrz olimpijski z Tokio pobiegł, jak dotąd, najszybciej w tym sezonie – 46.38 co przełożyło się na 4 miejsce. Zwyciężył Isaya Klein Ikkink 45.41. Kajetan nie wystąpi w indywidualnym biegu na Mistrzostwach, ale za to pobiegnie w obu sztafetach, męskiej i mieszanej. Ostatnią reprezentantką Polski w Pradze była walcząca o kwalifikację olimpijską, w konkurencji 400m przez plotki, była  Joanna Linkiewicz. Wygrała swój bieg w czasie 57.24.