Angelika Cichocka w rozmowie z TVP Sport ogłosiła zakończenie sportowej kariery. 36-latka nie wystartuje więc na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Polska lekkoatletka, specjalizująca się w biegach średniodystansowych, odnosiła wiele sukcesów na arenie zarówno krajowej, jak i międzynarodowej. Do najważniejszych należy zaliczyć przede wszystkim Mistrzostwo Europy na dystansie 1500 metrów z Amsterdamu z 2016 roku. Dwa lata wcześniej, w Sopocie, wywalczyła srebro Halowych Mistrzostw Świata na dystansie 800 metrów. W 2015 roku została też halową wicemistrzynią Europy na 1500 m. W Toruniu natomiast sześć lat później zdobyła brąz, tym razem znowu na dystansie 800 metrów. W 2016 roku wystartowała na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, jednak na obu dystansach zakończyła zmagania na etapie półfinału.

Jak przyznała w rozmowie z Michałem Chmielewskim, przymierzała się do zakończenia sportowej kariery już od jakiegoś czasu. Teraz ogłosiła to oficjalnie. Z pewnością jednym z czynników działających na niekorzyść w kwestii aktualnej formy naszej mistrzyni były problemy zdrowotne, przez które w ostatnim czasie nie widywaliśmy jej na bieżni tak często jak wcześniej.

W ostatnich wyborach samorządowych Cichocka wywalczyła mandat do Rady Powiatu Bytowskiego, więc na „nudę” narzekać raczej nie będzie. Czas pokaże, czy będziemy również mogli śledzić jej poczynania w środowisku sportowym. Dotychczas bowiem dosyć dobrze radziła sobie jako ekspertka w studiu podczas ważnych imprez.