Kolejna sesja lekkoatletycznych Mistrzostw Europy za nami. Do finału rzutu oszczepem awansowały dwie Polki: Maria Andrejczyk i Marcelina Witek-Konofał, a z dobrej strony na 800m pokazała się Anna Wielgosz. Co jeszcze działo się dziś w Rzymie?

Medalowe nadzieje Andrejczyk

Wszystko wskazuje na to, że wzrost formy nastąpił u srebrnej medalistki Igrzysk Olimpijskich – Marii Andrejczyk. Polka w drugiej próbie uzyskała duże Q, co udało się tylko 3 zawodniczkom. Rzut Marii na odległość 60,61m daje nadzieję na miejsce w czołówce w finale. Wśród najlepszej dwunastki znalazła się także Marcelina Witek-Konofał (57,73m).

Pewny awans Wielgosz, zawód na 1500m

Anna Wielgosz bardzo dobrze rozegrała eliminacje na 800m i z drugiego miejsca awansowała do półfinału (2:00.50). Po raz drugi na bieżni w Rzymie pojawi się też Angelika Sarna, która była 4 w pierwszym biegu, ale udało jej się awansować z czasem 2:01.09. Z rywalizacji odpadła Adrianna Topolnicka. Niestety żadnemu z naszej trójki młodych zawodników nie udało się dostać do finału na 1500m. W pierwszym biegu dopiero 10 miejsce zajął Filip Rak, a 13 Filip Ostrowski. Natomiast w drugim dziewiąty był Maciej Wyderka.

Finał Liska, półfinał Kotwiły

Swoje zadanie wykonał Piotr Lisek, który awansował do finału skoku o tyczce. Nieoczekiwanie zaliczył co prawda zrzutkę na wysokości 5,60m, ale w drugiej próbie się poprawił. Taki wynik wystarczył do awansu. Już na wysokości 5,45m odpadli Paweł Wojciechowski i Robert Sobera. Z dobrych informacji spieszymy jeszcze donieść, że do półfinału na 200m awansowała Martyna Kotwiła. Polka znalazła się wśród najszybszej dwunastki dzięki ustanowieniu rekordu sezonu – 23,14s. Odpadła Marlena Granaszewska. Trzy konkurencje dziesięcioboju ma za sobą Paweł Wiesiołek. Biało-Czerwony przebiegł 100m w czasie 11,04s (SB), uzyskał 7,35m w skoku w dal oraz pchnął kulę na odległość 14,24m. Takie rezultaty dają mu na ten moment 14 miejsce w łącznej klasyfikacji. Na półfinale 400m przez płotki udział w mistrzostwach zakończyła Izabela Smolińska.