Podczas turnieju Lithuanian International w badmintonie Biało-Czerwoni zdobyli dwa brązowe medale. W singlu na najniższym stopniu podium stanął niespełna 18-letni Mateusz Golas, natomiast w mikście Szymon Stokfisz i Jessica Orzechowicz.

Aby zwrócić uwagę jak wielkim sukcesem dla Mateusza Golasa było podium tego turnieju wystarczy wspomnieć, że Polak rozpoczynał zmagania od eliminacji. W drodze do turnieju głównego Biało-Czerwony pokonał Austriaka Kaia Niederhubera, Niemca Sanjeevi Padmanabhana Vasudevana oraz Kanadyjczyka Eastona Watsona.

Swoje pierwsze spotkanie głównej drabinki rozegrał z zawodnikiem z Malezji – Ming Hong Limem. Golas prowadził 21:17, 11:5, gdy rywal poddał mecz. Druga runda, czyli 1/8 finału to już starcie z Felixem Wrightem, który także dostał się do turnieju poprzez kwalifikacje. Anglik w 1 rundzie nieoczekiwanie pokonał rozstawionego z nr “2” Szwajcara Königa. Nie dał rady jednak nawet nawiązać walki z bardzo dobrze dysponowanym tego dnia Mateuszem Golasem. Polak wygrał ten mecz bardzo wysoko: 21:7, 21:9. W ćwierćfinale po drugiej stronie siatki stanął Francuz Amaury Lievre. Również w tym spotkaniu Golas nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa w dwóch setach (21:15, 21:13). Serię Polaka przerwał dopiero Duńczyk William Bøgebjerg, który wygrał półfinał wynikiem 21:14, 21:17.

Tydzień temu Mateusz Golas wygrał turniej Yonex 3 Borders U19. Medal na Lithuanian International jest natomiast jego pierwszym w zawodach seniorskich.

Brąz Golasa w singlu to nie jedyny polski krążek na litewskim turnieju. Na podium stanęli również Szymon Stokfisz i Jessica Orzechowicz w mikście. Biało-Czerwoni byli rozstawieni z numerem “7”. W pierwszej rundzie w trzech setach pokonali Łotyszy Artursa Akmensa i Anniję Rulle-Titavę 21:17, 19:21, 21:13. W drugiej z kolei po jeszcze bardziej zaciętym meczu wyeliminowali Holendrów Jaspera Koppena i Stefanie Nijsse (16:21, 23:21, 21:19). Ćwierćfinał to kolejny pojedynek trzysetowy i kolejne zwycięstwo. Tym razem z Hindusami: Asmitem Agarwalem i Jahnavi Shetty 15:21, 21:14, 24:22. Przeszkodą nie do pokonania okazali się za to Szwedzi. Martin Norrman i Malena Norrman wygrali półfinałowe spotkanie z Polakami wynikiem 21:16, 21:8.