Wszyscy emocjonujemy się walką Igi Świątek o kolejny tytuł w Paryżu oraz świetną grą Janka Zielińskiego w grze mieszanej. Nie należy jednak zapominać o naszych juniorach, którzy również toczą rozgrywki podczas wielkoszlemowego Roland Garros. Dzisiaj na paryskich kortach zaprezentowali się Tomasz Berkieta oraz Monika Stankiewicz.

Stankiewicz postawiła trudne warunki Serbce

Jako pierwszy mogliśmy śledzić pojedynek naszej juniorki, Moniki Stankiewicz. Polka zmierzyła się z rozstawioną z “16” Serbką Teodorą Kostovic. Mimo, że to rywalka była faworytką, to reprezentantka Polski postawiła jej trudne warunki. Pierwszy set potoczył się pod dyktando Serbki, która w 31 minut wygrała partię 6:2. Jednak w drugim secie to Polka była bardziej skuteczna. Po ponad 50 minutach wyrównała stan spotkania, zwyciężając w drugiej partii 6:3. Decydujący był więc trzeci set. Już w drugim gemie Stankiewicz miała break pointa przy serwisie rywalki, którego nie zdołała wykorzystać. Z okazji skorzystała za to w kolejnym gemie Kostovic. Serbka przełamała Polkę i była o krok bliżej zwycięstwa. Nasza reprezentantka nie była w stanie odrobić straty z początku partii, a po drodze pozwoliła rywalce jeszcze raz się przełamać i ostatecznie to Serbka awansowała do kolejnej rundy.

Awans Tomasza Berkiety

Lepiej poradził sobie nasz obiecujący junior, Tomasz Berkieta. Rywalem Polaka był rozstawiony z “6” Australijczyk Hayden Jones. Obaj panowie spotkali się na korcie w tym roku podczas wielkoszlemowego Australian Open. Wtedy lepszy okazał się Australijczyk, który wygrał 2:1. Dzisiaj podobnie jak kilka miesięcy temu było to wyrównane starcie. Tenisiści pewnie wygrywali swoje podania nie dając sobie wzajemnie szans na przełamanie. W dziewiątym gemie Berkieta miał jedynego break pointa w pierwszym secie. Polak wykorzystał szansę i zdobył gema przy serwisie rywala. Chwilę później “potwierdził” przełamanie i wygrał pierwszego seta 6:4. Takim samym wynikiem zakończyła się druga partia tego spotkania. Berkieta jak i Jones nadal pewnie grali przy swoich serwisach i podobnie jak w pierwszej partii o zwycięstwie zadecydowała jedna szansa break pointowa dla Polaka. Nasz reprezentant skorzystał z okazji i po 74 minutach zakończył spotkanie i awansował do kolejnej rundy. W 1/8 finału Tomasz Berkieta zmierzy się z z Brytyjczykiem, Charliem Robertsonem.