Za nami sesja poranna drugiego dnia Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce. W sobotni poranek śledziliśmy między innymi eliminacje w rzucie młotem mężczyzn czy biegu na 400 m kobiet oraz mężczyzn.

 

Nowicki najlepszy w kwalifikacjach rzutu młotem

Znakomicie rozpoczął Mistrzostwa Europy Wojciech Nowicki. Polski młociarz posłał młot na odległość 79.00 m (dwa metry dalej niż wymagane minimum) i zapewnił sobie awans do jutrzejszego finału. W grupie A wystartował również Paweł Fajdek, który uzyskał 75.17 m i również znalazł się w gronie finalistów. W grupie B reprezentowali nas Marcin Wrotyński oraz Dawid Piłat. Pierwszy z nich zakończył konkurs z wynikiem 73.58 m,zaś drugi uzyskał 71.44 m. Obaj panowie znaleźli się poza czołową dwunastką.

 

Komplet awansów na 400 m

W kwalifikacjach biegu na 400 m zobaczyliśmy tylko jednego Polaka. Karol Zalewski pobiegł w pierwszej serii, w której przez jakiś czas prowadził, jednak w końcówce opadł z sił. Ostatecznie reprezentant Polski zajął 5. miejsce z czasem 45.80 s. Ten rezultat przełożył się na 10. wynik eliminacji i awans do półfinału.

U pań na tym samym etapie rywalizacji wystartowały dwie Biało-Czerwone. Jako pierwsza na bieżni pojawiła się Iga Baumgart-Witan. Iga dobiegła do mety na drugiej lokacie, tuż za Brosser, uzyskując najlepszy czas w sezonie – 52.18 s. Kilka minut później na bieżni pojawiła się Justyna Święty-Ersetic, która zajęła 4. miejsce z wynikiem 52.01 s. Obie reprezentantki Polski awansowały do półfinału, w którym czeka już Natalia Kaczmarek.

 

Paulina Ligarska w skoku w dal, zaliczanym do siedmioboju uzyskała najlepszy wynik w sezonie – 6.07 m i po pięciu konkurencjach zajmuje 14 miejsce.