Polscy lekkoatleci ciągle zachwycają w Rzymie! Dzisiaj w sesji wieczornej złoty medal na 400m i rekord Polski ustanowiła Natalia Kaczmarek! Anita Włodarczyk natomiast powraca na podium mistrzostw Europy i zdobyła srebro w rzucie młotem!
400m kobiet:

Natalia Kaczmarek była faworytką dzisiejszej rywalizacji, ale do samego końca nie wiedzieliśmy jakie będą nas czekały rozstrzygnięcia. Na ostatnią prostą jako pierwsza wybiegła Irlandka Adeleke. Natalia Kaczmarek znakomicie jednak zachowała siły na ostatnie metry i przed samą metą wyszła na prowadzenie. Polka przybiegła na metę z czasem 48.98 pobijając blisko 50-letni rekord Polski naszej legendy Ireny Szewińskiej! Czas Kaczmarek to najlepszy czas na mistrzostwach Europy od 38 lat i najlepszy rezultat Europejki od 28 lat. Srebro dla Irlandki Adelake a brąz dla Holenderki Klaver.

Rzut młotem kobiet:

Podczas finału rzutu młotem mogliśmy oglądać trzy Polki. Najlepiej spisała się oczywiście legenda światowego rzutu młotem Anita Włodarczyk która zdobyła srebrny medal. Polka prowadziła po trzech seriach. Następnie w czwartej próbie wyprzedziła ją Francuska Loga rzucając 72.68 i ustanawiając nowy rekord życiowy. Włodarczyk odpowiedziała w następnej próbie robiąc season best wynikiem 72.98. Niestety reprezentantka gospodarzy Fantini również się poprawiła i objęła prowadzenie wynikiem 74.18. W ostatnich dwóch seriach zawodniczki już się nie poprawiły i mogliśmy się cieszyć ze srebra Anity Włodarczyk. Dla Polki to powrót na podium mistrzostw Europy po 6 latach. Siódme miejsce z wynikiem 69.72 zajęła Malwina Kopron, a na jedenastej pozycji zakończyła rywalizację Katarzyna Furmanek która rzuciła 67.50.

200m kobiet:

Dwie Polki wystąpiły w półfinałach dwustu metrów. Niestety obie nasze reprezentantki zajęły odległe miejsce i były daleko od najlepszych rezultatów w sezonie. Martyna Kotwiła zajęła 8 miejsce z czasem 23.44, a Krystsina Tsimanouskaya 7 miejsce z wynikiem 23.34.