W czwartkowy wieczór odbył się rewanżowy mecz Legii Warszawa z Molde w 1/16 Ligi Konferencji Europy. W pierwszym ich spotkaniu obejrzeliśmy dwie różne połowy. Po pierwszej z nich Legia przegrywała 0:3, ale w 2 części tamtego pojedynku, piłkarze Warszawy strzelili dwie bramki, dając sobie minimalnie większe szanse awansu do 1/8 finału po dzisiejszym rewanżu.

Legia Warszawa:
Tobiasz – Pankov, Kapuadi, Ribeiro – Wszołek (46′ Kun), Augustyniak (62′ Kapustka), Elitim, Morishita (70′ Dias) – Josue, Pekhart (62′ Kramer), Gual (70′ Rosołek)

Molde:
Petersen – Haugan, Hagelskjær, Haugen – Linnes, Hestad, Møller Dæhli, Kaasa, Løvik (84′ Ødegård) – Wolff Eikrem (57′ Eikrem), Gulbrandsen (84′ Kittoland)

1 połowa:

Podobnie jak to miało miejsce w 1 spotkaniu, tak samo teraz, Molde już na samym początku meczu zdobyło dwie bramki. W 1 akcji tego pojedynku, na lewym skrzydle prostopadłe podanie otrzymał Kaasa i sam po wbiegnięciu w pole karne swojego rywala, niebezpiecznie posłał piłkę wzdłuż linii bocznej. Tobiasz, co prawdy odbił ją, ale zrobił to w taki sposób, że futbolówka trafiła wprost pod nogi Gulbradsena, który strzelił do praktycznie pustej bramki. W 20 minucie Eikrem uciekł obrońcą z Warszawy i próbował nieskutecznie podawać do Gulbradsena. Posiadanie pozostało po stronie Molde i chwilę później strzałem popisał się Kaasa. Uderzenie to jednak obiło tylko słupek Legii, ale do piłki w bocznym sektorze boiska dopadł Eikrem, który celnie ją dośrodkował do Hestada. Pomocnik norweskiego klubu wykończył całą sytuację piętką.

Legia, mimo znacznie większego posiadania piłki, poza paroma niecelnymi uderzeniami, stworzyła sobie tylko jedną groźniejszą sytuację w tej połowie, pod jej koniec. W bocznym sektorze boiska świetnie powalczył z obrońcą rywali, Elitim. Pomocnik gospodarzy podał do Wszołka, a ten świetnie wyłożył futbolówkę Gualowi, który uderzył na bramkę Molde. Jednak całą akcję w genialny sposób obronił Pedersen. Ta część gry zakończyła się wynikiem 2:0 dla Norwegów.

2 połowa:

Na początku 2 połowy Morishita dośrodkował piłkę na głowę Guala, lecz jego strzał obił jedynie słupek rywala. Chwilę później, po kombinacyjnie wykonanym rzucie różnym, wahadłowy Legii posłał kolejną świetną centrę, tym razem na głowę Pekharta, który z najbliższej odległości nie trafił do bramki rywali. W 66 minucie Kaasa po otrzymaniu podania prostopadłego, przedarł się w pole karne rywala i idealnie wyłożył piłkę do wchodzącego Gulbradsena, a ten w sytuacji sam na sam, bez większych problemów pokonał Tobiasza i podwyższył wynik na 3:0 dla norweskiego klubu. Ten gol zamknął w zasadzie już historię tego dwumeczu, który zakończył się wynikiem 6:2 dla Molde i to Norwegowie awansowali do 1/8 Ligi Konferencji Europy.

Legia Warszawa vs Molde 0:3 (2′ Gulbradsen, 20′ Hestad, 67′ Gulbradsen)