Czwartek był niezwykle udany dla reprezentantów Polski w Mistrzostwach Europy ParaArchery. Dziś w Rzymie Biało-Czerwoni zdobyli aż dwa brązowe medale.

Markitantova trzecia w Europie!

Jako pierwsza podczas Mistrzostw Europy w parałucznictwie sukces odniosła Ksenia Markitantova (łuk bloczkowy). Reprezentantka Polski bez trudu dotarła aż do półfinału. Dopiero na tym etapie nieznacznie uległa Turczynce Oznur Cure (134:141), co sprawiło, że stanęła do walki o brązowy medal. W kluczowym starciu Ksenia mierzyła się z reprezentantką gospodarzy Marią Andreą Virgilio. Lepsza w tym pojedynku okazała się Biało-Czerwona, która zwyciężyła 141:135 i stanęła na najniższym stopniu podium.

Polski mikst także z brązem!

Powody do dumy mają również startujący w konkurencji mikst łuku klasycznego Milena Olszewska i Łukasz Ciszek. Polacy po świetnym występie stanęli do szansy na zdobycie brązowych medali i dokonali tej sztuki. W starciu o upragnione medale Milena i Łukasz wygrali w barażu z gospodarzami (20:16) i zapewnili naszej reprezentacji drugi krążek podczas Mistrzostw Europy.

To jednak nie koniec medalowych zdobyczy. Na pewno z indywidualnym medalem z Włoch powróci Milena Olszewska. Biało-Czerwona jak do tej pory spisywała się świetnie, co sprawiło, że awansowała do wielkiego finału i już jutro stanie przed szansą na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Pojedynek Mileny o mistrzostwo odbędzie się w piątek 24.05 o godz. 12:00.