Piotr Matuszewski wraz z Matthew Christopherem Romiosem wygrał turniej rangi ATP 75 Challenger w New Delhi. To jego czwarty wygrany Challenger w karierze. Wcześniej dokonał tego w parze z Karolem Drzewieckim (dwukrotnie) oraz z Szymonem Kielanem. 

Matuszewski i Romios w New Delhi zostali rozstawieni z numerem 3. Finałowymi rywalami polsko-australijskiej pary byli Niemcy Jakob Schnaitter i Mark Wallner. Mecz rozpoczął się od stanu 40:0 dla Matuszewskiego i Romiosa przy gemie serwisowym Niemców. Wyszli oni jednak z tego obronną ręką. Po wyrównanej grze w kolejnym gemie “polska” para wyrównała na 1:1. Na przełamanie czekaliśmy do 5 gema. Wtedy to Polak i Australijczyk wyszli na prowadzenie 3:2, by chwilę później podwyższyć je na 4:2. Piłki setowe Matuszewski i Romios mieli już przy stanie 5:3, jednak wtedy Schnaitter i Wallner jeszcze się wybronili. Natomiast w kolejnym gemie, choć nie bez problemów, debel Matuszewski/Romios zakończył partię zwycięstwem 6:4.

Początek drugiego seta nie przyniósł emocji, oba deble pewnie wygrywały swoje podania. Do czasu. Przełomowy był 5 gem, podczas którego Polak i Australijczyk mieli jednego break pointa i od razu go wykorzystali. To był kluczowy moment całego meczu. Matuszewskiemu i Romiosowi pozostało tylko i aż pilnowanie własnego serwisu. Z tego zadania wywiązali się bardzo dobrze, wygrywając w drugiej partii, podobnie jak w pierwszej, wynikiem 6:4.

Droga Matuszewskiego i Romiosa do finału Challengera w New Delhi:

1/8 finału:

Matuszewski/Romios – Dalla Valle/Oliveira   walkower

1/4 finału:

Matuszewski/Romios – Rifqi/Matsuda 6:4, 7:5

1/2 finału:

Matuszewski/Romios – Bittoun/Janvier 7:6(4), 6:1

Finał ATP 75 Challenger w New Delhi:

Piotr Matuszewski/Matthew Christopher Romios – Jakob Schnaitter/Mark Wallner 6:4, 6:4