W Japonii zakończyły się mistrzostwa świata juniorów w łyżwiarstwie figurowym. Polacy wystąpili we wszystkich konkurencjach, oprócz par sportowych. Wszyscy zawodnicy awansowali do programów dowolnych. 

Największym sukcesem na tych mistrzostwach było 11 miejsce solisty – Jakuba Lofka. Jest to najwyższe miejsce solisty od 41 lat. Polak już pierwszego dnia rywalizacji pobił swój rekord życiowy w programie krótkim aż o 13 punktów! Pojechał czysto i po raz pierwszy w karierze skoczył potrójnego axla, co dało mu notę 75,55. Tylko sześciu zawodniku uzyskało od niego lepszy wynik. W tańcu dowolnym pod koniec wkradł się nieudany toolop, ale reszta programu została przejechana bez większych błędów. Rywale jednak byli mocniejsi i nie udało się obronić siódmej pozycji, ale Kuba zajął wysokie 11 miejsce w stawce 24 zawodników z nowym rekordem życiowym 199.04, poprawionym o 6 punktów!

Podium

1. Minkyu Seo, drugi 

2. Rio Nakata, trzeci  

3 Adam Hagara

Wśród solistek wystąpiła szesnastoletnia Noelle Streuli. Awansowała z 23 notą do tańca dowolnego (53.38pkt). Na początku programu dowolnego wkradły się niewielkie nieczystości w skokach oraz kombinacji, ale mimo tego Polka poprawiła swój rekord życiowy na 155.39pkt i zakończyła rywalizację na 24 miejscu.

Podium 

1. Mao Shimada

2. Jin Shin

3. Rena Uezono

Sofia Dowhal i Wiktor Kulesza mieli już okazję brać udział w zawodach wysokiej rangi. W tym roku pojechali na mistrzostwa Europy, gdzie niestety nie udało im się zakwalifikować do tańca dowolnego, ale udało się to na mistrzostwach świata. Z bardzo energicznym tańcem do piosenki “Wake me up before you go”, uzyskali notę 54.19. co dało im 16 pozycję. W tańcu dowolnym zaliczyli spadek o 3 pozycje i ukończyli zawody na 19 miejscu z notą 74.11

Podium:

1 Leah Neset / Artem Markelov

2 Elizabeth Tkachenko / Alexei Kiliakov

3. Darya Grimm / Michail Savitskiy