Za nami kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Dzisiaj podobnie jak wczoraj rozegrano supergigant kobiet. W zmaganiach wzięło udział 41 zawodniczek, w tym Polka Maryna Gąsienica-Daniel.

Wielu nie będzie dobrze wspominać zawodów rozegranych w norweskim Kvitfjell. Pogoda była tam bowiem bardzo kapryśna. Zawody były kilkakrotnie przerywane i ciągnęły się bardzo długo ze względu na trudne warunki atmosferyczne, w szczególności gęstą mgłę.

Maryna Gąsienica-Daniel, która otrzymała dzisiaj numer „37” ostatecznie doczekała się swojego startu. Polka bardzo odważnie pokonała całą trasę. Od początku minimalnie traciła do liderki i zanosiło się na naprawdę dobry wynik, jednak na końcu na wymagającym fragmencie popełniła dość spory błąd i ostatecznie straciła 3,57 sekundy do zwyciężczyni zajmując 28 miejsce. Oczywiście ta pozycja dała naszej reprezentantce kolejne punkty do klasyfikacji Pucharu Świata.

Triumfatorką dzisiejszych zmagań została Włoszka Federica Brignone, drugie miejsce zajęła Szwajcarka Lara Gut-Behrami, a podium uzupełniła Czeszka Ester Ledecka.