Za nami kolejne zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. W austriackim Lienzu alpejki rywalizowały w slalomie gigancie. Maryna Gąsienica-Daniel w swojej ulubionej konkurencji zajęła dziś 12 miejsce. Bardzo dobre przejazdy ma też za sobą Magdalena Łuczak, która uplasowała się na 20 lokacie.

Maryna na trasę podczas pierwszego przejazdu wyruszyła z 11 numerem. Polka bardzo dobrze pojechała pierwszą część trasy, gdzie niewiele traciła do czołówki. Później straty nieco się zwiększyły się, ale i tak był to niezły występ (11 miejsce), a strata do poprzedzających ją zawodniczek niewielka. Ostatecznie do prowadzącej Mikaeli Shiffrin Maryna traciła 1,77s, natomiast do 5 lokaty już tylko 0,14s. Po raz kolejny do punktującej “30” awansowała Magdalena Łuczak, która zanotowała 25 czas pierwszego przejazdu (2,67s straty).

Drugi przejazd w wykonaniu Łuczak również był bardzo dobry. Polka, co prawda, nie zdołała wyprzedzić Dvornik i Gritsch, ale kilka kolejnych alpejek notowało gorsze czasy i plasowało się za naszą zawodniczką. Ostatecznie Magda Łuczak mogła się cieszyć z 20 lokaty. Druga z naszych reprezentantek – Maryna Gąsienica-Daniel niestety nie ustrzegła się błędów i na mecie ze stratą ponad sekundy do Vlhovej zameldowała się na 5 pozycji. Nasza najlepsza alpejka zajęła jednak ostatecznie dobre 12 miejsce. Wygrała niezawodna Mikaela Shiffrin.