Po zawodach rozgrywanych za oceanem w Eugene najbardziej prestiżowy cykl zawodów lekkoatletycznych przeniósł się do stolicy Norwegii. Na start w Oslo zdecydowała się liderka polskich tabel na 400 metrów, Natalia Kaczmarek.

Obok niej na starcie stanęła mistrzyni świata Marileidy Paulino oraz Lieke Klaver. Pomimo przeciętnych warunków pogodowych dwie zawodniczki złamały barierę 50 sekund. Pierwsza na metę wbiegła Paulino z najlepszym czasem w tym sezonie na świecie 49.30. Na drugiej pozycji finiszowała Natalia Kaczmarek. Po raz pierwszy w tym sezonie pobiegła znacząco poniżej 50 s – 49.80. Podium uzupełniła Amerykanka Alexis Holmes. Czwarta była Holenderka.

Oprócz kobiecej rywalizacji dużo się działo również na bieżni u Panów. Brytyjczyk Matt Hudson-Smith ustanowił nowy rekord Europy w biegu na 400 m, który od dziś wynosi 44.07

Powiększona kadra na ME

Dzisiaj do grona zawodników jadących na Mistrzostwa Europy dołączyli kolejni. Poprzez liczne wycofania do Rzymu pojadą: Paweł Wiesiołek (dziesięciobój), Izabela Smolińska (400 m przez płotki), Mateusz Kołodziejski (skok wzwyż), Karolina Urban, Weronika Muszyńska (rzut dyskiem), Paulina Borys (skok wzwyż), Adrian Świderski (trójskok). Aktualnie kadra Polski liczy 94 zawodników.

Zawody w Lublinie

Na polskiej ziemi odbywały się zawody w Lublinie, gdzie wartościowy rezultat uzyskał Maciej Wyderka, który na dystansie 800m pobiegł w czasie 1:45.72. Jest to jego najlepszy rezultat w karierze. Najdalsze pchnięcie w tym sezonie zanotował nasz kulomiot Michał Haratyk 20.51. Silny wiatr na prostej startowej uniemożliwił uzyskiwanie dobrych rezultatów w sprintach.