Katarzyna Piter nie będzie miała najlepszych wspomnień z udziału w turnieju WTA 250 w Rabacie. Polka, grająca w parze z Brytyjką Samanthą Murray, odpadła już w pierwszej rundzie debla, przegrywając z włosko-chińskim duetem Bronzetti/Wang. 

Przewaga prowadzących utrzymała się aż do dziesiątego gema. Wówczas Piter i Murray, po wcześniejszej obronie piłek setowych przy swoim serwisie, odrobiły stratę przełamania i wyrównały wynik. Kolejne gemy wygrywały serwujące, co doprowadziło do tie-breaka. W nim Bronzetti i Wang szybko zdobyły przewagę i wygrały 7-4.

Drugi set rozpoczął się dobrze dla włosko-chińskiego duetu, który po szybkim przełamaniu wyszedł na prowadzenie 2:0. Polka i Brytyjka natychmiast odrobiły stratę, a kolejne dwa gemy padły łupem odbierających. W związku z tym oba duety miały taką samą ilość gemów.

Jednak w decydujących momentach zabrakło emocji. Bronzetti i Wang przełamały w ósmym gemie i zamknęły mecz przy trzeciej okazji. Włoszka i Chinka wygrały 7:6(4), 6:3, awansując do drugiej rundy rywalizacji w stolicy Maroka.

W poniedziałek swoje mecze w Strasburgu (WTA 500) wygraly Magda Linette oraz Magdalena Fręch. Do drugiej rundy challengera w Skopje awansowali Maks Kaśnikowski oraz Kamil Majchrzak. Katarzyna Kawa jutro rozpocznie walkę w eliminacjach wielkoszlemowego Roland Garros!