Katarzyna Kawa kontynuowała swoje imponujące występy w eliminacjach turnieju WTA 125 na kortach ziemnych w Antalyi. Polka odniosła pewne zwycięstwo nad Carole Monnet. Dzięki temu awansowała do głównej drabinki zawodów.

W niedzielę, podczas otwarcia dwustopniowych eliminacji, Katarzyna Kawa (zajmująca miejsce 190. na liście WTA) pokonała Wierę Zwonariową, byłą wiceliderkę rankingu WTA. Następnego dnia, Kawa zmierzyła się z Carole Monnet (miejsce 195. na liście WTA), która niedawno pokonała Maję Chwalińską w ćwierćfinale turnieju ITF World Tennis Tour w Alaminos na Cyprze.

W poniedziałek, Kawa zaprezentowała znakomity tenis, pokonując Monnet zdecydowanie 6:3, 6:1 w zaledwie 85 minut. Kontrolowała przebieg gry, tracąc tylko raz własne podanie i zdobywając pięć przełamań. W pierwszym secie, Polka obroniła cztery break pointy, przejęła inicjatywę i zamknęła seta wynikiem 6:3.

W drugiej partii, Monnet nie zdołała utrzymać swojego serwisu, a jedyny gem, jaki zdobyła, był to honorowy gem przy serwisie Kawy, gdy przegrywała 0:2. Następnie Kawa kontrolowała przebieg gry, tracąc tylko trzy punkty w czterech gemach, co zapewniło jej pewne zwycięstwo.

Kawa z powodzeniem przeszła przez eliminacje i teraz wystąpi w głównym turnieju zawodów WTA 125 na kortach ziemnych w Antalyi, Turcji. W pierwszej rundzie zmierzy się w środę z Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse (miejsce 170. na liście WTA).

Natomiast już we wtorek Kawa przystąpi do rywalizacji w grze podwójnej. Razem z jej partnerką, Holenderką Bibiane Schoofs, zmierzą się z Rosjanką Aminą Anszbą i Czeszką Anastazją Detiuc w inauguracyjnym meczu.