Dziś odbyło się bardzo ważne spotkanie 27. Kolejki PlusLigi. Projekt Warszawa na hali COS Torwar rywalizował z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, która do spotkania przystępowała z dość dużą presją, ponieważ walczyła o pozostanie w grze o najlepszą “ósemkę”.

Pierwszą część z przytupem zaczęli siatkarze ZAKSY, którzy zdobyli 3 oczka z rzędu, a asem serwisowym popisał się Smith. Goście kontynuowali te serie i powiększali przewagę, natomiast gospodarze starali się dogonić rywali i nie oddać seta tak szybko. W końcowym etapie pierwszego seta ZAKSA zachowała zimną krew i wygrała 25:21.

Druga odsłona zaczęła się bardzo wyrównanie — oba zespoły grały punkt za punkt 4:4. Te serie przerwała ZAKSA, która odskoczyła na dwa oczka 6:4. Bardzo dobrze w ataku spisywał się dziś Śliwka (12:7). Projekt Warszawa był bardzo nieporadny i nie miał pomysłu na odmienienie losów partii. Goście zdecydowanie złapali dobry rytm gry i powiększali przewagę 14:8. W końcowym etapie seta Grupa Azoty totalnie przyćmiła gospodarzy, wygrywając tym samym druga część 25:16 i prowadziła już 2:0 w meczu.

Trzecią serię zdecydowanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy obudzili się po stracie dwóch setów i chcieli wrócić do gry (8:6). Chwilę później ZAKSA wróciła na swoje dobre tory i dogoniła Projekt 11:11, a nawet po dobrej grze w bloku wyszła na prowadzenie 12:11. W końcowym etapie seta gra była bardzo wyrównana i obie ekipy grały punkt za punkt 21:21. Ostatecznie lepsi okazali się gospodarze, wygrywając 25:23.

Czwarta partia ponownie zaczęła się bardzo wyrównanie. Przy stanie 12:12 ZAKSA zdobyła 3 punkty pod rząd i prowadziła 15:12. Chwilę później Projekt Warszawa wyrównał 16:16 oraz za sprawą dobrego ataku wyszedł na prowadzenie 17:16. Koniec końców gospodarze wygrali 25:20, a do wyłonienia zwycięzcy meczu potrzebny był tie-break, w którym po zaciętej bitwie lepsi okazali się siatkarze Projektu Warszawa, zwyciężając 18:16 oraz cały mecz 3:2.

Projekt Warszawa 3:2 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (21:25, 16:25, 25:23, 25:20, 18:16)

Składy:

Projekt Warszawa: D. Wojtaszek, J. Firlej, J. Gruszczyński, A. Wrona, A. Szalpuk, B. Bołądź, I. Grobelny, J. Kowalczyk, K. Borkowski, K. Tillie, L. Weber, T. Averill.

Trener: Piotr Graban.

ZAKSA: E. Shoji, K. Banach, M. Janusz, P. Stępień, A. Śliwka, A. Takvam, B. Kluth, B. Bednorz, D. Chitigoi, D. Smith, D. Pashytskyy, J. Szymański, Ł. Kaczmarek, T. Wiltenburg.

Trener: Adam Swaczyna.