Iga Świątek zmierzyła się w 1/16 finału turnieju w Miami z Lindą Noskovą (WTA 31). Obie zawodniczki w poprzedniej nie straciły seta w swoich pojedynkach. Polka pokonała Camilę Giorgi, a Czeszka była lepsza od Marii Timofeevej.

Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla Igi Świątek. Polka błyskawicznie objęła prowadzenie 2:0, raz przełamując podanie rywalki. Mogło być jeszcze lepiej, jednak mimo tego, że Polka prowadziła już 40:15 przy swoim serwisie, to ostatecznie Czeszka zwyciężyła tego gema. Następnie Noskova, przy swoim podaniu, doprowadziła do remisu 2:2. Polka odzyskała prowadzenie juz po chwili, dzięki własnemu serwisowi. W 6 gemie Iga po raz kolejny przełamała rywalkę, i prowadziła już 4:2. Po chwili Świątek powiększyła swoją przewagę, ponownie wykorzystując atut swojego podania. Iga w siódmym gemie serwowała na zwycięstwo w pierwszej partii, ale niestety przez niewymuszone błędy została przełamana przez Noskovą. Czeszka zwyciężyła bardzo pewnie kolejnego gema i ponownie doprowadziła do remisu (5:5). Dwa następne gemy nie przyniosły rozstrzygnięcia, a więc o losach pierwszej partii zadecydować musiał tie-break. W nim niestety lepiej poradziła sobie Noskova, która wygrała 9:7.

Iga Świątek drugą partię rozpoczęła od przełamania podania rywalki. Następnie, przy swoim podaniu, podwyższyła prowadzenie. Noskova odpowiedziała wygranym gemem przy swoim serwisie. Kolejne 3 gemy padły łupem Igi Świątek, Polka nie dała większych szans rywalce przy swoim serwisie oraz raz przełamała podanie Czeszki. Dzięki temu, Iga prowadziła już 5:1. Noskova nie zamierzała jednak składać broni i doprowadziła po kilku chwilach do stanu 5:4 dla Igi Świątek. Polka w 10 gemie serwowała na zwycięstwo w tym secie, na szczęście tym razem Idze udało się go zwyciężyć i doprowadziła do remisu 1:1.

Ostatni set tego meczu rozpoczął się od wyrównanej gry i pewnie wygrywanych gemach, przy swoim podaniu, przez obie zawodniczki. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 5 gema, kiedy to przy stanie 2:2, Idze udało się przełamać rywalkę. Następnie, Iga podwyższyła prowadzenie, dzięki swojemu podaniu. Linda Noskova miała okazję, aby w 10 gemie doprowadzić do wyrównania, jednak nie wykorzystała 3 break pointów i po chwili to Iga zwyciężyła tego gema. Dzięki temu Iga wygrała trzeciego seta, a zarazem całego spotkanie i awansowała do 1/8 turnieju w Miami.

Iga Świątek – Linda Noskova 6(7): 7(9), 6:4, 6,4

W kolejnej rundzie Iga Świątek zmierzy się z Jekatieriną Aleksandrovą (WTA 16).