Piast Gliwice zaskoczył i pokonał u siebie Raków Częstochowa 3:0 w ćwierćfinałowym spotkaniu Fortuna Pucharu Polski. Awans do półfinału zapewniły bramki Tomasa Huka, Jakuba Czerwińskiego i Jorge’a Felixa.

Raków miał szansę, żeby wyjść na prowadzenie już na samym początku spotkania, ale strzał Berggrena wylądował na poprzeczce. Goście lepiej weszli w to spotkanie, ale do głosu zaczynali powoli dochodzić Gliwiczanie. Celnie uderzył Ariel Mosór, ale nie sprawiło to trudności Kovacevicovi. Pierwszej bramki doczekaliśmy się w 25. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu Ameyawa piłkę zgrał Czerwiński i do siatki trafił Tomáš Huk. Gospodarze wyszli na prowadzenie, które mogli podwyższyć kilka minut przed zejściem do szatni. Przy zamieszaniu w polu karnym Rakowa do futbolówki dopadł Huk, ale znakomitą interwencją popisał się golkiper gości. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianom.

Druga odsłona spotkania szybko zaczęła się po myśli miejscowych. W 49. minucie po dośrodkowaniu doszło do sporego zamieszania, w którym świetnie odnalazł się Czerwiński i wpakował piłkę do bramki. Kilka minut później strzał Dziczka wyłapał Kovacevic. Goście dążyli jednak do odrobienia strat i przejęli nieco inicjatywę, ale niewiele im to dało.  W 68. minucie wejściem smoka popisał się Jorge Felix. Piłkarz Piasta, który dopiero co pojawił się na murawie strzałem z piątego metra podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Do końca meczu wynik nie podlegał już zagrożeniu. Gospodarze cierpliwie rozgrywali piłkę i trzybramkowa przewaga pozostała do ostatniego gwizdka arbitra. Piast Gliwice zasłużenie pokonał mistrza Polski i awansował do półfinału Pucharu Polski.

Piast Gliwice – Raków Częstochowa 3:0 (1:0)

Bramki: Tomas Huk (25′), Jakub Czerwiński (49′) , Jorge Felix (68′)

Piast Gliwice: Plach, Mosór, Czerwiński, Huk (46′ Holubek), Pyrka, Dziczek (90+3′ Mokwa), Tomasiewicz, Chrapek, Ameyaw, Krykun (74′ Kostadinov), Wilczek (66′ Felix)

Raków Częstochowa: Kovačević – Racovitan, Arsenić, Svarnas, Tudor, Kochergin (72′ Barath), Berggren, Drachal (82′ Myszor), Yeboah (46′ Crnac), Nowak (72′ Otieno), Zwoliński (82′ Cebula)