Memoriał Huberta Jerzego Wagnera co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kibiców siatkówki. Podobnie będzie w tym roku. Międzynarodowa impreza odbędzie się w dniach 12-14 lipca w Tauron Arenie Kraków. Rywalami Polaków będą Niemcy i Słoweńcy. Czwarty uczestnik nie jest jeszcze znany.

Czwarta reprezentacja zostanie wybrana w czerwcu, gdy zakończą się kwalifikacje olimpijskie do igrzysk w Paryżu. Zapewniono jednak, że wybrany zostanie mocny zespół, który zakwalifikuje się na igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Memoriał Wagnera zwykle był dla reprezentacji Polski siatkarzy ostatnim sprawdzianem formy przed wielkimi imprezami. W tyk roku będzie przedostatnim, gdyż tydzień później Polski Związek Piłki Siatkowej zorganizuje jeszcze turniej w Sopocie.

Turniej rozgrywany jest od 2003 roku z przerwą w 2020 roku, kiedy nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. W poprzedniej, jubileuszowej edycji, wygrali Włosi, którzy wyprzedzili Słoweńców, Polaków i Francuzów.

Dotychczas największe sukcesy w Memoriale Wagnera odnosili Biało-Czerwoni, którzy triumfowali aż dziesięciokrotnie i tylko raz znaleźli się poza podium. Po dwa zwycięstwa mają na koncie reprezentacje Rosji, Holandii, Brazylii i Włoch.