Bartosz Kurek nowym zawodnikiem Zaksy Kędzierzyn-Koźle! Jeden z najwybitniejszych polskich siatkarzy wraca do klubu z Opolszczyzny po szesnastu latach! Kapitan reprezentacji Polski będzie pełnił tę rolę także w swoim nowym zespole. Z kolei nowym trenerem Kędzierzynian zostanie Andrea Giani, wybitna postać w świecie siatkówki.

Po wielu sezonych spędzonych zagranicznych ligach, m.in. we Włoszech, Rosji czy ostatnio Japonii, Bartosz Kurek powraca na krajowe podwórko. Mimo wielu lat kariery pełnej sukcesów za sobą, Kurek zapowiada walkę z nowym klubem powrót do walki o najwyższe celec zarówno w lidze, jak i w europejskich pucharach.

– ZAKSA jest jednym z klubów, którym trudno jest odmówić, więc nie musiałem długo się zastanawiać nad przyjęciem propozycji. Oczywiście, że jako chłopak z Opolszczyzny zdaję sobie sprawę, ile ten klub znaczy nie tylko lokalnie, ale też globalnie. Bycie częścią ZAKSY i to w roli kapitana to dla mnie duża odpowiedzialności i wyzwanie. W mojej długiej już karierze ten epizod jest mocno stymulujący do rozwoju. […] Cieszę się, że dołączam do klubu w chwili, w której ZAKSA obchodzi swój jubileusz 30-lecia i wierzę, że sprawimy naszą grą wiele radości naszym fanom, kibicom, którzy podróżują za ZAKSĄ po całej Polsce – mówi Bartosz Kurek.

Doświadczenie jest niewątpliwie zaletą także nowego szkoleniowca Zaksy, Andrei Gianiego. Włoch to wielkrotny medalista mistrzostw Europy i świata zarówno jako zawodnik, jak i trener. Ostatnio 54-latek prowadził reprezentację Francji, z którą w 2022 roku zdobył złoty medal Ligi Narodów.

Zespół z Kędzierzyna-Koźla po nieudanym sezonie zapowiada powrót do walki o najwyższe cele, co pokazują istotne wzmocnienia w składzie oraz na ławce.