Magdalena Fręch udanie rozpoczęła turniej na nawierzchni trawiastej WTA 250 w Nottingham. Polka w pierwszej rundzie turnieju w dwóch setach pokonała Japonkę Nao Hibino.

Sezon na kortach ziemnych na jakiś czas się zakończył. Teraz najlepsze tenisistki i tenisiści przenoszą się na nawierzchnię trawiastą. Magdalena Fręch (52 WTA) sezon na zielonych kortach postanowiła rozpocząć w Anglii. Polka zainaugurowała zmagania w turnieju WTA 250 w Nottingham, gdzie nasza tenisistka jest rozstawiona z numerem piątym. Rywalką w pierwszej rundzie była Japonka Nao Hibino (95 WTA).

Magdalena Fręch od samego początku kontrolowała przebieg spotkania. Tenisistka pochodząca z Łodzi już w czwartym gemie po raz pierwszy przełamała swoją rywalkę. Ponownie ta sztuka udała się Fręch w szóstym gemie, gdy nasza rakieta numer trzy wyszła na prowadzenie 5:1. Polka gem serwisowy na set wygrała bardzo pewnie, nie dając w nim ani jednego punktu swojej przeciwniczce. Po 28-minutach gry Fręch prowadziła w spotkaniu 1:0, wygrywając pierwszą partię 6:1.

Drugi set ponownie rozpoczął się dobrze dla naszej tenisistki, która w trzecim gemie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 2:1. Niestety w kolejnym gemie Japonka odłamała naszą zawodniczkę i mieliśmy 2:2. Od tego momentu przez pewien czas tenisistki niezwykle pewnie wygrywały swoje podania. Sytuacja zmieniła się dopiero w dziewiątym gemie tej partii, gdy Polka kolejny raz w tym spotkaniu przełamała swoją rywalkę i wyszła na prowadzenie 5:4. Fręch stała więc przed szansą serwowania na mecz. Ten gem by niezwykle emocjonujący, a nasza zawodniczka strasznie się męczyła by zamknąć i wygrać całe spotkanie. Polce ta sztuka udała się po wykorzystaniu dopiero piątej piłki meczowej!

Magdalena Fręch w drugiej rundzie zmierzy się z Niemką Tatjaną Marią (56 WTA).

Magdalena Fręch – Nao Hibino: 2:0 (6:1, 6:4)