Daniel Ławrynowicz i Kamil Kasperczak z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas dzisiejszych półfinałów Pucharu Świata w Sofii. Dzięki temu obaj Biało-Czerwoni uzyskali awans do jutrzejszego finału!

Po wczorajszych półfinałach pań dziś czas przyszedł na panów. O wejście do finału rywalizowało dwóch Polaków –  Daniel Ławrynowicz i Kamil Kasperczak. Pierwszy z Biało-Czerwonych rywalizację w grupie A rozpoczął niezbyt udanie, gdyż podczas szermierki zajął dopiero 20. miejsce. Na szczęście w drugiej konkurencji czyli pływaniu było już zdecydowanie lepiej i nasz reprezentant zajął 11. lokatę (2:10.61). Polak do laser runu przystępował jako trzynasty ze stratą 37 sekund do lidera. Daniel Ławrynowicz podobnie jak nasze panie wczoraj rewelacyjnie zaprezentował się w ostatnim etapie pięcioboju uzyskując drugi najlepszy rezultat! Dzięki temu Polak całą półfinałową rywalizację zakończył na 6. miejscu z 1168 punktami.

W drugim półfinale rywalizował drugi z naszych reprezentantów, a mianowicie Kamil Kasperczak. Polak podczas walk szermierczych odniósł 20 zwycięstw co przełożyło się 8. miejsce. W drugiej konkurencji jaką było pływanie Biało-Czerwony zajął 14. lokatę uzyskując czas 2:12.14. Mimo to do laser runu nasz pięcioboista startował jako 6 ze stratą zaledwie 28 sekund. Polak podczas ostatniej konkurencji zanotował 6 rezultat, a cały półfinał zakończył na wysokim 3. miejscu tym samym awansując do finału!