W Kairze rozpoczął się pierwszy w tym roku Puchar Świata w pięcioboju nowoczesnym. Na starcie eliminacji zobaczyliśmy ośmiu Biało-Czerwonych. Najlepiej wypadła Oktawia Nowacka, która zajęła wysoką czwartą lokatę. Wśród panów najwyżej był Daniel Ławrynowicz. 

We wtorek odbyły się eliminacje pań. W grupie “A” rywalizowały Oktawia Nowacka i Natalia Dominiak. Oktawia znakomicie wypadła w szermierce, zdobywając aż 250 punktów, najwięcej spośród wszystkich zawodniczek swojej grupy. Również w pływaniu nasza medalistka olimpijska poradziła sobie całkiem nieźle, uzyskując 12 czas (2:22.76). Oktawia mogła zatem z dużą przewagą przystąpić do laser runu. Ostatecznie zajęła wysoką 4 lokatę i pewnie awansowała do półfinału. Dominiak niestety poradziła sobie dużo gorzej w szermierce – 208 punktów (17 miejsce), a także w pływaniu – 20 lokata. Natalia próbowała nadrabiać straty w laser runie, ale do awansu zabrakło sporo, bo 24 oczek.

Pozostałe dwie Polki, czyli Małgorzata Karbownik i Anna Maliszewska trafiły do grupy “C”. Maliszewska zaczęła zmagania od 201 punktów w szermierce, a w pływaniu miała 16 czas. Na szczęście w swojej ulubionej konkurencji, czyli laser runie pokazała na co ją stać. Ania uzyskała najlepszy czas netto! Udało jej się przesunąć na 10 miejsce i awansować do półfinału. Natomiast świeżo upieczona mistrzyni Polski uzyskała co prawda również tylko 201 punktów w szermierce, ale w pływaniu była najlepsza! Jej czas 2:13,52 zapewnił awans na 11 lokatę. Na mecie laser runu była 12 i również zobaczymy ją w półfinale.

Wśród panów w grupie “A” znaleźli się Daniel Ławrynowicz i Kamil Kasperczak. Daniel był 13 w szermierce (222 punkty) oraz 12 w pływaniu (289 punktów). Najlepiej poszło mu w laser runie, po którym przesunął się na 9 lokatę i oczywiście wystąpi w półfinale. Kamil lepiej wypadł w szermierce – wysokie 7 miejsce. W pływaniu był tuż przed Danielem, ale nie wyszedł mu laser run. Na szczęście dobiegł do mety na ostatnim premiowanym awansem miejscu (12).

Mistrz Polski, czyli Łukasz Gutkowski startował w grupie “B”. Walki na szermierczej planszy poszły mu bardzo dobrze – zajął 5 miejsce z dorobkiem 243 punktów. Polak spadł jednak w klasyfikacji przez słaby występ w pływaniu. Na szczęście nie przełożyło się to na zbyt dużą stratę punktową. Na mecie Łukasz zameldował się na 10 lokacie. Tuż za pozycją dającą przepustkę do półfinału w grupie C znalazł się Sebastian Stasiak. Biało-czerwony poniósł duże straty w szermierce, po której zajmował 19 miejsce. Sebastian bardzo dobrze spisywał się na trasie laser runu, ale nie zdołał odrobić całej straty i zajął pechowe 13 miejsce.

Dziś w półfinałach wystąpią kobiety, natomiast jutro mężczyźni. Finały są zaplanowane na sobotę (indywidualnie) oraz niedzielę (miksty).