W końcówce sezonu w zagranicznych ligach nie dają o sobie zapomnieć reprezentanci Polski. Na szczególne wyróżnienie tym razem zasłużył Krzysztof Piątek, który zakończył zmagania ligowe hat-trickiem!

LaLiga

Swoje 19. ligowe trafienie zanotował dziś w spotkaniu z Sevillą Robert Lewandowski. Ostatecznie FC Barcelona wygrała 2:1. Kapitan reprezentacji Polski w swoim dorobku ma również 8 ligowych asyst.

Championship

Southampton, którego zawodnikiem jest Jan Bednarek, w nowym sezonie ponownie zagra w Premier League. W finale baraży zespół Polaka pokonał 1:0 Leeds United. Nasz obrońca spędził na murawie pełne 90 minut.

Jupiler League (Belgia)

Michał Skóraś wraz ze swoim Club Brugge wywalczył mistrzostwo Belgii. W dzisiejszym spotkaniu z Cercle Brugge padł bezbramkowy remis, a drużynę Polaka uratował VAR, po którym sędzia odgwizdał spalonego przy bramce rywali.

Super Lig (Turcja)

Sezon ligowy w Turcji mocnym akcentem zakończyli reprezentanci Polski. Fantastycznie w ostatnim meczu spisał się Krzysztof Piątek. Jego Basaksehir pokonał 6:2 Adanę Demirspor, a nasz napastnik ustrzelił hat-tricka! Najpierw otworzył wynik spotkania w 5. minucie, następnie podwyższył prowadzenie już 8 minut później, a w 68. minucie wykorzystał rzut karny. Polak zakończył zmagania ligowe na 5. miejscu w tabeli strzelców z 17 trafieniami.

Udanie sezon zakończył również Sebastian Szymański. Jego Fenerbahce wygrało aż 6:0 z Istanbulsporem i zostało wicemistrzem Turcji, ulegając ostatecznie w walce o tytuł ekipie Galatasaray. Polak umieścił piłkę w siatce w 15. minucie, notując tym samym 10. trafienie ligowe. Oprócz tego reprezentant Polski dołożył do swojego dorobku w tym sezonie aż 11 asyst.

Mówiąc o lidze tureckiej, należy też wspomnieć o świetnych występach Adama Buksy, który zakończył sezon w tabeli strzelców tuż za Krzysztofem Piątkiem z dorobkiem 16 trafień.

MLS

Bohaterem swojej drużyny został dziś Mateusz Bogusz (Los Angeles FC). Polak został strzelcem jedynej bramki w spotkaniu z Atlantą United Bartosza Slisza, dzięki czemu jego zespół mógł zapisać na swoje konto 3 ligowe punkty.

Dobry występ ma również za sobą Mateusz Klich. Polak zanotował asystę przy trafieniu Christophera McVeya, a jego DC United zremisowało 1:1 z Chicago Fire.