Kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej przegrała 1:3 z Niemcami w 4. kolejce Ligi Narodów! Wynik spotkania otworzyła Dominika Grabowska, ale później trzykrotnie trafiały rywalki. Polki wciąż bez punktów w tej edycji rozgrywek.

Obie drużyny zmierzyły się przed kilkoma dniami w Rostocku, gdzie nasze zachodnie sąsiadki triumfowały 4:1. Dziś odbyło się starcie w Gdyni, które miało podobny przebieg, lecz rywalki znowu zdołały odwrócić losy spotkania na swoją korzyść.

Wynik meczu otworzył się już w 12. minucie. Po akcji Eweliny Kamczyk na prowadzenie Biało-Czerwone wyprowadziła Dominika Grabowska. Gra Polek w defensywie wyglądała dobrze, dzięki czemu do przerwy utrzymały prowadzenie, co dawało nadzieję na korzystny rezultat końcowy.

Trener rywalek zareagował na sytuację poprzez kilka zmian, a efekty tego było widać zaraz po zmianie stron. W 51. minucie bramkę wyrównującą zdobyła Lea Schuller. Nieco ponad kwadrans później ta sama zawodniczka zdobyła drugiego gola, który wyprowadził jej zespół na prowadzenie. Niemki w pełni kontrolowały przebieg spotkania i miały wiele dogodnych sytuacji w ataku. W 77. minucie wynik spotkania na 3:1 ustaliła Klara Buhl.

Polska – Niemcy 1:3 (1:0)

Bramki: Grabowska 12 – Schuller 51 i 69, Buhl 77