W meczu 24. kolejki Superligi piłkarek ręcznych KPR Gminy Kobierzyce wygrał u siebie z KGHM MKS Zagłębiem Lubin 24:23 (12:12)

Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej czwarty tytuł z rzędu zapewniły sobie na pięć serii przed końcem tegorocznego sezonu.

Wynik dzisiejszego meczu otworzyły gospodynie trafiając dwie bramki z rzędu. Lubinianki goniły rywalki, ale miały problem z przedarciem się przez defensywę KPR-u. W 13 minucie mistrzynie Polski wykorzystały grę rywalek w osłabieniu i wyrównały na 6:6, a kilka minut później wyszły na dwubramkowe prowadzenie. W dalszej części spotkania obie drużyny doprowadzały co chwilę do remisu. W bramce Miedziowych skuteczne trzy interwencje zaliczyła Monika Maliczkiewicz, a na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 12:12

Po powrocie na boisko niewiele się zmieniło. Obie drużyny grały bramka za bramkę, W 38 minucie Oliwia Domagalska wysunęła kobierzyczanki na 17:14. Swój wkład w dobry wynik miejscowych miała świetnie broniąca dzisiaj Viktoriia Saltaniuk (14 wybronionych rzutów). Przyjezdne próbowały zbliżyć się uciekającym na trzy bramki gospodyniom, ale KPR świetnie kontrolował sytuację na boisku. Na 5 minut przed końcem meczu tablica wyników pokazywała już 24:20. Całe dwie minuty później Lubinianki wykorzystały grę przeciwniczek w osłabieniu i zbliżyły się na kontakt, który okazał się ostatnim trafieniem w tym spotkaniu.

KPR Kobierzyce: Viktoriia Saltaniuk, Patrycja Chojnacka – Magdalena Drażyk 5, Lesia Smolinh 3, Zorica Despodovska 3, Oliwia Domagalska 3, Natalia Janas 2, Mariola Wiertelak 2, Anastasiya Melekestseva 2, Małgorzata Buklarewicz 1, Patrycja Kozioł 1, Katarzyna Cygan 1, Zuzanna Ważna 1, Aleksandra Kucharska.

KGHM Zagłębie Lubin: Monika Maliczkiewicz, Barbara Zima – Daria Przywara 5, Patricia Matieli Machado 5, Jovana Milojević 3, Karin Bujnchova 3, Daria Michalak 2, Adrianna Górna 2, Simona Szarkova 2, Aleksandra Zych 1, Karolina Jureńczyk, Joanna Drabik, Kinga Grzyb, Natalia Pankowska, Aneta Promis.

MVP: Viktoriia Saltaniuk