Jastrzębski Węgiel podjął dzisiaj u siebie turecki Ziraat Bankasi Ankara. Był to pierwszy półfinałowy mecz siatkarzy w Lidze Mistrzów. “Pomarańczowi” wygrali to spotkanie 3:0 (25:13, 25:18, 30:28).

W fazie pucharowej Ligi Mistrzów siatkarzy, z trzech polskich drużyn dalej gra jedynie Jastrzębski Węgiel.

W drużynie gości nie pojawił się znakomity amerykański atakujący, Matthew Anderson, który narzeka na uraz nogi.

Gospodarze świetnie weszli w mecz i już po pięciu minutach prowadzili 9:4. Turcy natomiast nie potrafili sobie poradzić z przyjęciem i popełniali dużo błędów w ataku i rozegraniu. Po 18 minutach pierwszy set zakończył się wygraną gospodarzy 25:13.

W drugiej odsłonie również dominował Węgiel. Od momentu kiedy zegar pokazał remis 6:6, gospodarze zdołali zdobyć trzy punkty z rzędu, w tym dwie punktowe zagrywki w wykonaniu Tomasza Fornala. Goście zdołali zbliżyć się jedynie na trzy punkty, ale gospodarzom udało się szybko uciec o kolejne cztery. Tego seta zakończył blokiem Fornal.

W trzeciej partii pazury pokazał przeciwnik, ale gospodarze szybko odrobili czteropunktową stratę. Przez kolejne minuty oba zespoły zdobywały punkt za punktem. Fornal wysunął  swoim asem serwisowym zespół na dwupunktowe prowadzenie. A pod koniec było już 22:18. Potem jednak nie udało im się wykorzystać dwóch piłek setowych, ale goście też zmarnowali swoje trzy szanse.  W ostatniej akcji Bennie Tuinstra szukał boiska po ostrym skosie, ale nie trafił. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Jastrzębskiego Węgla 3:0.

SKŁADY:

Jastrzębski Węgiel: Fornal, Huber, Popiwczak, Gladyr, Patry, M’Baye, Szymura, Toniutti, Makoś, Macionczyk, Skruders, Sedlacek, Sclater, Jóźwik

Ziraat Bankasi: Anderson, Bayraktar, Bulbul, Camejo Durruthy, Eksi, Gunes, Kursav, Sahin, Ter Maat, Topcu, Tosun, Tuinstra, Vicentin, Yalcin, Yatgin

MVP: Jean Patry