Dzisiaj w Głogowie rozegrano pierwsze półfinałowe spotkanie ORLEN Superligi pomiędzy Industrią Kielce, a KGHM Chrobrym Głogów.

W zespole gości zabrakło chorego Nicolasa Tournata oraz kontuzjowanego Tomasza Gębali.

Wynik otworzyli głogowianie, ale goście od razu wyrównali na 1:1. W piątej minucie swój pierwszy rzut karny wykorzystał Szymon Wiaderny, a zaraz potem na ławce kar usiadł Daniel Dujshebaev. Początek meczu był bardzo wyrównany Najlepszym dowodem na to są kolejne bramki zdobyte przez Wojciecha Matuszczaka, Artsema Karaleka i Alexa Dujshebaeva. Skuteczną obronę rzutu z siódmego metra zaliczył zmieniający w bramce Andreasa Wolffa  – Miłosz Wałach. Ostatnie trafienie w pierwszej połowie zapisał na swoim koncie Benoit Kounkoud wyprowadzając zespół z Kielc na jednobramkowe prowadzenie.

Druga część zaczęła się od celnego rzutu Alexa Dujshebaeva i podwójnej interwencji Miłosza Wałacha, który wybronił rzut karny Kacpra Grabowskiego. W 45 minucie Industria wyszła na trzybramkowe prowadzenie, a dwie minuty później na 22:17 trafił Dylan Nahi. Na sześć minut przed końcem spotkania miała miejsce rzadko spotykana sytuacja. Na ławce kar zasiadło aż trzech zawodników z Kielc. Swoją szansę w meczu dostał również Sandro Mestrić,  który wybronił kolejną “siódemkę” a całe spotkanie celnym rzutem zakończył skrzydłowy gospodarzy – Kacper Grabowski.

Rewanż odbędzie się w Hali Legionów 27 kwietnia o godz 15:00.

Industria Kielce: Wolff 3/10, Wałach 7/15, Mestrić 7/14 – Olejniczak 1, Wiaderny 6, Kounkoud 2, A. Dujszebajew 2, Karacić 3, Moryto, D. Dujszebajew 3, Thrastarson 4, Surgiel 2, Paczkowski, Karaliok 4, Nahi 3.

KGHM Chrobry Głogów: Stachera 16/45, Dereviankin – Orpik 4, Jamioł 2, Matuszak 5, Wrona 4, Grabowski 3, Paterek 1, Styrcz 2, Skiba, Zieniewicz, Strelnikov, Kosznik, Dadej 1, Hajnos.

MVP: Rafał Stachera